Ennek csak egyik oka a magyarok pénztelensége, az orvosok motiválatlansága és rendszerszintű hibák is közrejátszhatnak.


Nemcsak az állami, hanem a magánegészségügyből is eltűntek a betegek. A korábbi évekhez képest, a számok 10-15 százalékos csökkenést mutatnak, jellemzően a a zsebből fizető (tehát nem egészségpénztár-tag, vagy valamilyen céges juttatási csomag miatt érkező) betegek tűnnek el – írta meg a G7.

Az egyik logikus magyarázat, hogy a megdrágult magánegészségügy és az infláció miatt sokan nem jutnak el a magánrendelésekre, akik egyébként oda mennének az állami komoly várólistái miatt.

A probléma már akkora, hogy a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) is vizsgálja, hová lettek, mert valószínű, hogy nem gyógyultak meg hirtelen mindannyian.

Az állami egészségügyben egyébként a pandémia idején kezdődött a betegszám csökkentése A KSH adatai szerint a járvány előtti évben 2,2 millió beteget bocsátottak el a kórházakból, ez 2020-ban 1,7 millióra, 2021-ben 1,6 millióra csökkent.

A portál által megkérdezett szakértő, Rékassy Balázs szerint a betegszám csökkenéséhez hozzájárul az orvostársadalom motiválatlansága is. Mint mondja: a pandémia alatt ugyan rendezték az évtizedes lemaradást a orvosfizetésekben, ugyanakkor a fizetési rendszer nem hozott magával semmilyen motivációs aspektust – a hálapénz kriminalizálása miatt az orvos már nem volt motivált abban, hogy minél több beteget lásson el, ráadásul komoly bérfeszültség is kialakult abból, hogy kezdő orvos és már több éves tapasztalattal rendelkező kollégája hasonló fizetést vihet haza.

ezért nagyon fontos lenne a prevenció, a lakosság egészségtudatosságának növelése.

ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!