A tankerület szerint ez nem az ő dolguk, az önkormányzat szerint a szülőknek is be kellene szállni anyagilag az üzemeltetésbe. A város legszegényebb rétegét érinti a hiány.
Bizonyára sokan hallgatták szüleiktől, nagyszüleiktől a történeteket, hogy a „régi szép időkben” milyen hosszan és milyen körülmények között kellett az iskolába gyalogolniuk. Azt gondolhatnánk, hogy az efféle sztorik már a régmúlt ködébe vésznek, de sajnos még a 21. században is vannak olyan részei az országnak, ahol az iskolába jutás mindennapos része a súlyos kilométerek legyaloglása.
Tiszavasvári legszegényebb részéről, Bűdről – ahol a többségnek nincs autója – a gyerekeknek és az őket kísérő felnőtteknek naponta körülbelül 7 kilométert kell gyalogolniuk a kicsikkel az iskolához – számol be az RTL. Az út ráadásul igen forgalmas, és időnként kutyák is ráijesztenek a gyerekekre.
Az egyik szülő, Kóka Szilvia szerint a gyerekek már elcsigázva érkeznek az iskolába, vannak napok, amikor ázottan és fázva ülnek be az órákra.
A szülők nem értik, 2022-ben miért szüntették meg az iskolabuszt a településen. Többen a helyi önkormányzat épülete előtt tüntettek, kiemelve: az a cél, hogy közös erővel találjanak megoldást.
A polgármester szerint is szükség van az iskolabuszra, de azt mondja, annak fenntartása a szülők nélkül nem menne. A szülők szerint a bérletes rendszer vállalható lenne. Az illetékes tankerület azt írja: a városhatáron kívül lakó diákok utazásáról a jogszabályok alapján gondoskodnak. A városon belüli közlekedés azonban az önkormányzat feladata.