Kim legutóbb október 21-én jelent meg nyilvános eseményen, akkor egy temetőt keresett fel az ország déli részén található Phenjan tartományban, ahová az 1950-53-as koreai háborúban elesett kínai katonákat hantolták el.
A szöuli országegyesítési minisztérium egyik tisztségviselője azt mondta: nem tulajdonítanak jelentőséget Kim távollétének, mert hasonló eltűnésekre a múltban többször is volt már példa.
Az észak-koreai vezető idén áprilisban húsz napig nem jelent meg a nyilvánosság előtt. Akkor azt rebesgették, hogy jelentősen romlott egészségügyi állapota, szívműtéten esett át, sőt, halálhírét is keltették. Egyesek a koronavírus-járványban vélték megtalálni visszahúzódása okát. Kimet május elején egy műtrágyagyár felavatásán látták újra, aztán megint hetekre eltűnt a nyilvánosság elől.
Phenjan egyelőre a november 3-i amerikai elnökválasztásra sem reagált, és nem gratulált Joe Biden demokrata párti elnökjelöltnek. Az országegyesítési minisztérium tisztségviselője rámutatott: elképzelhető, hogy Észak-Korea még sohasem hallgatott ilyen hosszan az amerikai elnökválasztást követően.
Kim Dzsongun elsírta magát, de a világ egyik legerősebb fegyverével emelte a tétet
Az észak-koreai diktátornak sem mindegy, hogy Donald Trump vagy Joe Biden nyeri a novemberi amerikai választást, az új interkontinentális ballisztikus rakéta viszont mindkét jelölt számára intő jel lehet a rezsim terveit illetően.
Kiemelt kép: KCNA VIA KNS / AFP