Bár a sorozat kétségtelenül szórakoztató és tanulságos tud lenni azok számára is, akik idegenül mozognak az üzleti világban, még Manuel és Curtis Voice-beli cicaharcai is több izgalmat okoztak, mint az első adás.
Hatodik évadjához érkezett az RTL Klub üzleti „tehetségkutatója”, ami voltaképp nem sokban különbözik a zenei tehetségkutatóktól. Csak itt, némi képzavarral élve, a sajtot kell kiénekelni valamelyik cápa szájából.
Idén új befektetők csatlakoztak a cápák csapatához. A kezdetektől ott ülő Balogh Levente, Balogh Péter és Moldován András mellé Orbók Ilona és Dr. Varga Eszter érkezett. Mindketten pénzügyi vonalon mozognak. A műsorvezető, aki elbeszélget a versenyzőkkel, ezúttal is Lilu.
Azok kedvéért, akik esetleg még nem láttak ilyen műsort a lényeg, hogy vállalkozók érkeznek a stúdióba, akik valamely szolgáltatásukhoz vagy termékükhöz keresnek befektetőket. Ha a cápáknak tetszik a felkínált üzlet, ajánlatot tesznek, és elindul az alkudozás, aminek a végén jó esetben a jelentkező megegyezik valamelyik befektetővel.
Tulajdonképpen ennyi, itt nincsenek egymással versenyző csapatok, nincs fődíj, és mindenki nyertes, aki nem üres zsebbel távozik – bár meg kell jegyezni, hogy
Az eredeti amerikai műsor, a Shark Tank esetében a megegyezések 20%-ából mégsem lesz végül üzlet, itthon nem tudom mi az arány.
Az első jelentkező ismerős lehet már a tévénézőknek: Tóth Simon, a Simon’s Burger egyik arca 2022-ben indult a Konyhafőnökben. Testvérével, Mátéval azért érkeztek a cápák közé, hogy 100 milliós befektetést kérjenek a terjeszkedésükhöz. Több cápa is tett ajánlatot, a testvérek azonban nem akartak 10%-nal nagyobb részesedést adni az üzletükből, így nem köttetett üzlet.
Dr. Varga Eszter úgy vélte egyébként, hogy a Tóth testvéreknek nincs szüksége befektetőre, remekül boldogulnak, és felajánlotta, hogy ha akarják, coachként szívesen ad tanácsokat nekik. Hogy ezzel az ajánlattal élni fognak vagy sem, az nem derült ki.
Daru Mihály taxis vállalkozó rózsaszín ködben úszva érkezett a stúdióba. Álma a Pink taxi nevű szolgáltatás, ami állítólag Londonban már működik. Egy olyan taxiszolgálatról van szó, ahol a kocsikat csak hölgyek vezetik, és csak hölgyeket szállítanak. Mindezt azért, hogy megkíméljék a nőket a bunkó taxisofőrök zaklatásától.
Hogy a női utasnak udvarló taxis mennyire akkut probléma, ezt érthető okokból nem tudom megítélni, de még Eszter és Ilona sem tűnt elragadtatva az ötlettől. Mihály nem tudta meggyőzni a cápákat, még azzal a döntő érvvel sem, miszerint a
Köszönjük, Emese Mihály.
Idősebb és ifjabb Győrfi Gyula egy olyan szoftveres megoldást kínált, amellyel a biztonsági őrök feladatteljesítését lehet ellenőrizni. Egyetértek a cápákkal abban, hogy a két Gyula kicsit túlbecsülte a szoftverük egyedülállóságát –
A befektetők egymás után léptek ki, Balogh Péter annyi ajánlatott tett, hogyha a cég eléri a 100 ügyfelet, akkor keressék meg újból.
Az első adás egyetlen sikertörténete a Tic-tocon népszerű Halmi Bencéhez fűződik, aki sportautókat ad bérbe. A vállalkozó 22 millió forintért 15%-ot ajánlott fel üzletéből. Orbók Ilonát sikerült levennie a lábáról az amúgy tagadhatatlanul szimpatikus fiatalembernek, aki végül elfogadta, hogy 22 millió forintért 25%-os üzletrészt adjon a cápa hölgynek.
Bevallom, nekem az első adás kicsit unalmasra sikeredett. Bár kétségtelenül érdekes bepillantani az üzleti alkudozások világába, nem éreztem úgy, hogy bármi fontosról lemaradhatok, amikor valamiért fel kellett állni a tévé elől. Reméljük a folytatás jobb lesz, bár addig is várható egy érdekesség: