Közleményben reagált a Színház- és Filmművészetért Alapítvány kuratóriuma az SZFE vezetésének vasárnapi, Facebookon történt bejelentése kapcsán. Vasárnap délután derült ki, hogy Vidnyánszky Attiláék egyoldalúan átírták a működési rendet, kézi vezérlésre áll át a fenntartó, "a módosítással a testület megteremtette a maga számára az akadémiai munkába történő közvetlen, fékek és ellensúlyok nélküli beavatkozás lehetőségét". Az SZFE mindezek miatt bírósághoz fordul, írták.
A Színház- és Filmművészetért Alapítvány erre reagáló közleményében azt írja, az alapítvány létrejötte óta megtett valamennyi lépése jogszerű és törvényes volt, ahogy a jövőben sem lesz másként.
A kuratórium munkájának célja, hogy a Színház- és Filmművészeti Egyetemen az oktatás a lehető legmagasabb színvonalon, a művészi szabadságot megtestesítve, a múlt és a jelen ismereteivel felvértezve olyan tudást nyújtson, mely megfelel a hazai és nemzetközi szakma elvárásainak, mindezt a hazai jogszabályi keret maradéktalan betartása mellett. Ennek megvalósulása érdekében számtalanszor javasoltunk párbeszédet és kínáltunk együttműködést az egyetem lemondott vezetésének, eredménytelenül.
Az Alapítvány számára világossá vált, hogy "az egyetem leköszönő vezetésének nem célja az intézmény színvonalának növelése, nem célja a hallgatók prosperáló jövőjéhez való hozzájárulás megteremtése, hiszen a regnáló vezetés minden tette a káosz megteremtésére és a további feszültség kialakítására irányul" - írják.
Vidnyánszkyék egyoldalúan átírták a működési rendet, az SZFE a bírósághoz fordul
Az egyetem szerint elfogadhatatlan, hogy úgy nevezzenek ki rektorhelyettest, hogy azoknak ne legyen semmilyen SZFE-s tapasztalata.
A Színház- és Filmművészetért Alapítvány közleménye:
A Színház- és Filmművészetért Alapítvány létrejötte óta megtett valamennyi lépése jogszerű és törvényes volt, és ez a jövőben sem lesz másként! A kuratórium munkájának célja, hogy a Színház- és Filmművészeti Egyetemen az oktatás a lehető legmagasabb színvonalon, a művészi szabadságot megtestesítve, a múlt és a jelen ismereteivel felvértezve olyan tudást nyújtson, mely megfelel a hazai és nemzetközi szakma elvárásainak, mindezt a hazai jogszabályi keret maradéktalan betartása mellett. Ennek megvalósulása érdekében számtalanszor javasoltunk párbeszédet és kínáltunk együttműködést az egyetem lemondott vezetésének, eredménytelenül.
Mára az is világossá vált, hogy az egyetem leköszönő vezetésének nem célja az intézmény színvonalának növelése, nem célja a hallgatók prosperáló jövőjéhez való hozzájárulás megteremtése, hiszen a regnáló vezetés minden tette a káosz megteremtésére és a további feszültség kialakítására irányul. Ezzel szemben a fenntartó célja és felelőssége, hogy a lemondások mellett is biztosítsa az egyetem működését.
Az SZFE élén jelenleg provizórikus, már lemondott vezetés áll, s emellett a szenátus is felállt egy olyan szituációban, amikor szenátusi választást tartani lényegében lehetetlen. Fontos leszögezni, hogy ezt a helyzetet nem a modellváltás vagy a kuratórium idézte elő!
A Színház- és Filmművészetért Alapítvány kuratóriuma ezért határozottan felszólítja az SZFE önszántából leköszönt, de láthatóan távozni nem akaró vezetését, hogy a politikai nevelőtábor megszervezése és annak lelepleződése után végre fejezze be a közjátékot, biztosítsa az oktatást, és tegyen meg mindent az SZFE polgárai biztonságának szavatolása érdekében a járványhelyzet során!
Kiemelt kép: Ivándi Szabó Balázs / 24.hu