Attól tartottak, hogy ha nyilvánosságra hozzák a hírszerzési információkat, Putyin azzal vádolja meg a Nyugatot, hogy ők szervezik a puccsot.
Az amerikai lap szerint a hírszerzés már szerdán tájékoztatta az amerikai katonai és politikai vezetést arról, hogy Prigozsin katonai fellépésre készül az oroszországi katonai vezetés ellen. Csütörtökön pedig a kongresszus néhány tagját is informálták.
Szombaton valóban megindultak Prigozsin zsoldoscsapatai Moszkva ellen. Átlépték az ukrán-orosz határt, és ellenállás nélkül elfoglalták Rosztov katonai létesítményeit, majd a csapatok egy része tovább indult az orosz főváros felé. A lázadás azonban alig egy napig tartott, miután tárgyalt a közvetítést vállaló fehérorosz elnökkel, Prigozsin bejelentette, hogy egységei visszafordulnak, ő maga pedig büntetlenség ígéretével külföldre menekült.
Ennek több oka is volt. Egyrészt az amerikaiak szerették volna elkerülni, hogy Putyin azzal vádolhassa a Nyugatot, hogy részt vettek egy puccs előkészítésében. Másrészt nem állt érdekükben, hogy Putyin elkerülje a lázadás miatt kialakuló kínos helyzetet.
Ugyanakkor azt is nagyon rossz opciónak tartották, hogy Prigozsin esetleg sikerrel járrhat. Ebben az esetben ugyanis egy kiszámíthatatlan vezető került volna egy atomhatalom élére, és fennállt volna az esélye annak, hogy Oroszország káoszba süllyed.