A Magyar Síszövetség július végi maratoni, vitáktól hangos küldöttgyűlése visszahívta a szervezet elnökét, Miklós Editet és a teljes elnökségét. Mindezt tette azt követően, hogy a küldöttgyűlés elfogadta az elnökség szakmai beszámolóját.
Miklós Edit a milliós fizetésébe bukhatott bele
Pedig tavaly még jóváhagyta a síszövetség elnöksége a fizetését és a költségtérítést.
Honlapunk eztán megkérdezte a korábbi olimpiai hetedik, lesikló világkupa bronzérmes kiváló sízőtől, hogy akkor mégis miért hívták vissza ily szokatlan módon, alig másfél év hivatalos munka után? Miklós úgy válaszolt:
Sokaknak fájt, hogy míg eddig az elnöki pozíciót társadalmi munkában látták el elődeim, addig én fizetést vettem fel a munkámért.
Honlapunk július végi cikkében azt is megírta, információnk szerint bruttó 980 000 forintos elnöki fizetést, továbbá 200 000 forintos lakás-, gépkocsi- és telefon-költségtérítést hagyott jóvá a szövetség elnöksége Miklós Edit számára. és az elnöknő az általa kinevezett Szentgyörgyi Zoltán főtitkárnak is 650 000 forintos fizetést, továbbá éppúgy gépkocsi- és telefon-költségtérítésért biztosított.
Nos, a Blikk pénteken arról számolt be, hogy mivel az EMMI előírja, a támogatásból legfeljebb 600 ezer használható fel havonta a szervezet vezetéséért felelős személy bérére, míg egyéb szövetségi alkalmazottaknál ez maximum 370 ezer, ezért ismeretlen tettes ellen költségvetési csalás gyanújával indított nyomozást a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.
A Blikk megkérdezte Miklós Editet, mit szól mindehhez. "Nem tudtam az ügyről, de gondolom, a nyomozó hatóság nem foglalkozik alaptalan feljelentésekkel. A szövetség 2019. évi gazdálkodásával kapcsolatban az ellenőrző bizottság és a könyvvizsgálói jelentés sem állapított meg visszaélést és bűncselekmény gyanúja sem merült fel. A vádak nem igazak. Az elnök és a főtitkár juttatásait az elnökség határozza meg, a testület ez alapján járt el. Az elnöké publikus, a főtitkáré nem, de elmondhatom, nem egyezik a fent jelzett összeggel és nem részesült 200 ezer forint költségtérítésben. Az EMMI a 2018. II., illetve 2019. I. félévi támogatói szerződése nem azt határozza meg, mennyi lehet egy szövetségi főállású munkavállaló bére, hanem azt, mennyi lehet az egy főre jutó közvetlen költségvetési támogatásból elszámolható havi bruttó juttatás összege, de mivel munkaszerződésem 2019 júniusában lett megkötve, így értelmetlennek tartom az eljárás elindítását" - közölte Miklós Edit.
Több mint 600 millió forintot emeltek le a Magyar Tenisz Szövetség számláiról
Az A-Z Produkció és az A-Z Tenisz Produkció nevű cégek nyújtottak be inkasszót.
Előzmények:
A Magyar Síszövetségben három éve kaotikus állapotok uralkodnak.
- 2017 májusában lemondott a korábbi elnök, Kálomista Gábor, majd a helyére megválasztott, Orbán Viktor miniszterelnök egyik főtanácsadójaként ismert Megyesy Jenő is távozott két hónap után.
- Utóbbi helyére érkezett Bajai András, aki regnálása harmadik hónapjában, a 2018-as téli olimpia kellős közepén robbantotta a bombát azzal, hogy a "szövetség működésében tapasztalt törvénytelenségek, szabálytalanságok megszüntetésének" indokával távollétében, saját hatáskörben, elnökségi döntés nélkül menesztette az éppen az olimpia helyszínén, Phjongcshangban tartózkodó Kapitány Ildikó főtitkárt, és a helyére Vámos Attilát nevezte ki.
- A magyar sísport legeredményesebb versenyzője, Miklós Edit másnap jelentette be, hogy ha a Bajai-Vámos duó marad, úgy befejezi pályafutását, amit két hónappal később hivatalos formában is megtett.
- Bajai eztán minden létező fórumon megtámadta a közgyűlés döntését, feljelentéseket tett, így patthelyzet alakult ki. A bírósági ügyek miatt nem tudta hivatalosan bejegyezni Miklós Editet elnöknek a Fővárosi Törvényszék.
- Április 15-án aztán a Magyar Síszövetség tagsága rendkívüli közgyűlésén visszahívta a teljes elnökséget, majd az olimpiai hetedik helyezett, világkupa-harmadik, harmincéves lesiklót választották meg elnöknek. Miklós Edit 26, a korábbi elnök Bajai András 2 szavazatot kapott.
- Miklós 2018 decemberében kapott karácsonyi ajándékot egy bírósági végzés formájában, amely jogerősen visszamenőleg megerősítette az elnöki pozícióban. Azóta volt elnök.
Kiemelt kép: MTI / Kovács Tamás