Február közepéhez képest tovább romlott a koronavírus miatti halálozási helyzet Magyarországon: lakosságszám-arányosan akkor a világ 12. legrosszabbul teljesítő országa voltunk, most már a 9. És már csak eggyel van előttünk Olaszország, emlékezetes, a járvány első hullámában ott volt a legrosszabb a helyzet, drámai képsorok jöttek az olasz kórházakból - ez derül ki a Portfolio.hu összeállításából.


Eddig 15765 fő halt meg Magyarországon a koronavírus miatt, 1 millió főre vetítve ez 1635 főt jelent. (És mivel a harmadik hullám nagyon erős idehaza, ebből az következik, hogy a következő hetekben is sajnos tovább emelkedő számokat fogunk látni idehaza.) Az olaszoknál jelenleg 1644 ez a szám.

A legmagasabb halálozási számok kivétel nélkül európai országokban vannak. Két törpeállam, Gibraltár és San Marino vezeti ezt a negatív listát, ha ezt a két miniállamot nem számítjuk, akkor a cseheknél a legcudarabb a helyzet, ott 2000 felett van az 1 millió főre eső áldozatok száma.

A közép-európai térségből még Szlovéniában rosszabb a helyzet, mint nálunk.

"Mindez azt mutatja, hogy Magyarország az első hullámban látott kiváló teljesítmény után (elfojtott járvány, nagyon alacsony halálozás) a második hullámban felzárkózott a világ legrosszabbul teljesítő országai közé. Sok olyan országgal mutat azonos teljesítményt, ahol az első és a második hullám is megterhelte az egészségügyi ellátórendszereket" - értékeli az adatokat a Portfolio.hu. "Leginkább az áldozatok száma mutatja meg azt, hogy egy országban valójában mekkora lehetett a járványhullám, hiszen a teszteléssel kimutatott pozitív esetek száma nagyban függ attól, hogy egy ország hány tesztet végez." (A halálozási statisztika értékelésénél még figyelembe kell venni, hogy a legtöbb ország azt a módszert választja, amit Magyarország is, miszerint ha egy beteg akkor hal meg, amikor pozitív a koronavírus tesztje, akkor ő a járvány áldozata.)

Koronavírus - Még több hír a témában

Ez is másképp lesz: mégis lesz gyerekfelügyelet az óvodákban, iskolákban

Csütörtökön és pénteken még úgy volt, hogy nem lesz gyerekfelügyelet. A kormány az önkormányzatokra tolja a feladatot: nekik kell jelezniük, hogy a lakosok kérik a felügyeletet. Valamikor a hétvégén lesz jogszabály.

Az IKEA arra figyelmeztet, hogy nem biztos, hogy mindenkit be tudnak engedni

Kiakadt a MKOE: ki fogja intézni a bértámogatásokat, ha a könyvelőirodákat bezárják?


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!