A medveállatka kétségkívül a világ legszívósabb élőlényei közé tartozik - ha az ember lefagyasztja, dehidratálja, kilövi, szinte megsüti, még mindig vissza lehet hozni az életbe, és nagyon jól bírja a világűrben jelen lévő sugárzást és extrém hőmérsékleteket is. Ha azonban nem ezekre a furcsa tulajdonságaira gondolunk, érdemes azt is megnéznünk, hogyan sétálnak - ezek ugyanis azon apró, puha testtel rendelkező élőlények egyikei, akik tudnak menni, és valójában az egyik legkisebb olyan élőlények, amelyeknek még van lábuk - írja a Science Alert.

A Rockefeller Egyetem kutatói Jasmine Nirody vezetésével megfigyelték, hogyan tud menni a Hypsibius dujardini, és nagyon meglepődtek: az állatok kifejezetten könnyen sétálnak, és szeretnek is mozogni. "Nem kényszerítettük őket semmire. Néha csak ide-oda sétálgattak a felületen" - mondta Nirody. "Máskor láttak valamit, ami tetszett nekik, és elkezdtek felé haladni."

Lisset Duran / PNAS

A szakértők megállapították, hogy a medveállatkák mozgása nagyon hasonlít a rovarokéhoz, annak ellenére, hogy nem sok közös van a két állatfajban.

A kutatók azt is megfigyelték, hogyan sétálnak a medveállatkák a különböző felületeken - az üvegen nem jutottak messze, a puhább anyagokon pedig egyfajta ügető koordinációs mintázatra váltottak, ami megfigyelhető az ízeltlábúaknál is.

A kutatók az eredményeiket a PNAS tudományos folyóiratban osztották meg.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!