Már 2021-ben felajánlották az állami átvételt, de erre Iványi Gáborék nem reagáltak. Az állam viszont megszüntette az iskola normatív támogatását, amivel lehetetlen helyzetbe juttatták az intézményt.
Az intézmény fenntartójának kell „felelős döntést hoznia a tanárok és a diákok érdekében” – nyilatkozta Mihálffy Béla homokhátsági és szegedi kereszténydemokrata országgyűlési képviselő a Délmagyarnak. A képviselő szerint
Iványi Gábor szerint az iskolát fenntartó, és azon kívül még egy sor karitatív intézményt működtető Magyar Evangéliumi Testvérközösség azóta került nehéz helyzetbe, hogy az állam megszüntette egyházi státuszukat, ezzel megfosztva őket több milliárd forintnyi támogatástól. Bár bírósági ítélet kötelezte az államot, hogy az egyházi státuszt visszaadja a MET-nek, de Iványiék szerint az állam azóta is tartozik az elmaradt támogatások összegével. A kormánypárti politikusok szerint viszont minden támogatást megkaptak.
Mihálffy Béla arról is beszélt, hogy 2021 júniusában már jelezték a szegedi Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium átvételi szándékát a fenntartó Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség felé, de nem érkezett válasz. A képviselő hozzátette:
Iványi Gábor viszont azt mondta, hogy a kormány megvonta tőlük az alapnormatíva támogatást, és mivel a szervezetük nem kiemelt, támogatott szervezet, így a helyzetük kritikussá vált. Alaptőkéjük nincsen, nem látják a kiutat a normatíva elvonását követően. Megemlítette azt is, hogy a kormány, szerintük alaptörvény-ellenesen, úgy szüntette meg egyházi státuszukat, hogy eközben az egyszázalékos felajánlások alapján az országban a negyedik legtámogatottabb egyház az övék.
Eddig legalább négyen mondtak fel az iskolában. Az Wesleyt a szülők is támogatják, és a legutóbbi közgyűlésen Szeged önkormányzata tízmillió forint azonnali segélyt szavazott meg, hogy fennmaradjon az intézmény.