Az összeférhetőség és a kommunikáció hiánya a két leggyakoribb ok a válásra. Azoknak az embereknek, akik életre szóló házasságot szeretnének kötni, feltétlenül meg kell osztaniuk egymással a történetüket, és az elvárásaikat mielőtt igent mondanak. Így felkészülhetnek arra az esetre, ha valami akadályba ütköznek a házastársukkal.

A Bright Side összegyűjtötte azokat a dolgokat, amiket a pároknak meg kellene beszélniük az esküvő előtt.

1. Hogyan intézzük majd a pénzügyeinket?

Fontos megbeszélni, hogy hogyan kezelitek majd a pézeteket, amelyet mindketten kerestek. Mindkét félnek lennie kellen egy kevés félretett összegnek a közös kasszán kívül. Fontos megvitatni, hogy mekkora összeget kell mindkét félnek a közösbe dobni, és, hogy milyen esetekben költhetünk ebből.

2. Milyen adósságaid vannak?

Ha még a házasság előtt megbeszélitek, hogy kinek milyen adósságai vannak, akkor ezeket sokkal könnyebben tudjátok majd kezelni. Mindenki úgy érezné, hogy elárulták, ha csak az esküvő után jönne rá, hogy igazából mekkora összeggel tartozik az újdonsült házastársuk. Ez nagymértékben befolyásolja az egymásba vetett bizalom fennmaradását.

3. Hogyan spórolunk a nyugdíjas éveinkre?

Egy napon mindenkinek nyugdíjba kell vonulnia. Házasnak lenni pedig azt jelenti, hogy a másik embert is be kell venni a nyugdíjas korra vonatozó terveinkbe. Fontos megtervezni, hogy elég pénzünk maradjon két ember számára, és az esetleges egészségügyi költségek is beleférjenek.

4. Szeretnél gyereket?

Nem mindenki szeretne gyereket, aki megházasodik. Ha pedig mindkét fél szeretne gyermeket vállalni, akkor olyan fontos dolgokat kell megvitatni, mint például a nevelési stílus.

5. Mi lesz, ha nem lehet gyerekünk?

Sokak számára a gyermekvállalás elengedhetetlen. Tehát ha egy párnak valamilyen okból nem lehet gyermeke, akkor meg kell beszélniük, hogy mi legyen a következő lépés. Ma már több lehetőség is adott az ilyen esetekre, mint például az örökbefogadás, a mesterséges megtermékenyítés, vagy a válás, hogy valaki olyat keressünk, akivel képesek vagyunk a gyermekvállalásra.

6. Hogyan osztjuk majd fel a házimunkát?

Ez elég egyértelmű dolognak tűnhet, azonban könnyen okozhat feszültséget egy kapcsolatban. Ez lehet azért, mert az egyik fél végez minden feladatot, ami nagyon kimerítő. Ezért kell megbeszélnünk, hogy kinek mi lesz a feladata, amit el kell végeznie. Így könnyen fenntarthatjuk a békét.

7. Mik a tervek a jövőre nézve?

Hol látod magad 5, vagy 30 év múlva? Ez úgy hangozhat, mint egy kérdés az állásinterjún, azonban ezt nagyon fontos megvitatni, mivel ha az egyik fél tervei eltérnek a másikétól, az komoly problémákat okozhat a későbbiekben.

8. Hogyan tervezel gondoskodni a szüleidről?

A szülők az idő múlásával megöregednek, és lehetséges, hogy valamilyen betegséggel is küzdenek majd. Ez azt jelenti, hogy talán szükségük lesz valakire, aki gondoskodik róluk. El kell döntenünk, hogy szeretnénk-e együtt élni velük, és, hogy ki fogja gondjukat viselni.

9. Hol szeretnél majd élni?

Habár ez a kérdés elég egyértelműnek tűnik, sokan elfelejtenek beszélni erről a nagy nap előtt. Fontos eldönteni, hogy vidéken, vagy egy nagyvárosban akarunk-e letelepedni. Vitákat válthat ki, ha az egyik fél egy lakásban szeretne élni, a másik pedig kertes házban. Közösen kell eldöntenünk, hogy mennyire akarunk közel élni a barátainkhoz és a családunkhoz.

Szerinted milyen fontos dolgokat kellene még a pároknak megbeszélniük az esküvő előtt? Ha már házas vagy, te miket vitattál meg a pároddal?

Mi a véleményed?


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!