Megnyitotta kapuit a Tiszák egykori geszti otthona, benne a család történetét és mindennapi életét hitelesen bemutató állandó kiállítás.

A megújult műemlékhelyszín a NÖF Nemzeti Örökségvédelmi Fejlesztési Nonprofit Kft. hálózatán belül is egyedülálló, komplex turisztikai fejlesztési mintaprojekt, amelyben állandó kiállítás, szálláshely, éttermi szolgáltatások és multifunkciós sportpályák is helyet kapnak.

A NÖF Nkft. célja, hogy a felújított kastélyokat és várakat bekapcsolja az ország turisztikai vérkeringésébe és az egyes műemlékhelyszíneken folyamatosan frissülő programkínálattal várja a minőségi kultúra iránt fogékony látogatókat. A geszti Tisza-kastély újjászületett épülete is méltán tart számot az érdeklődésre: a tárlat a múlt számos értékes és érdekes titkát fedi fel Tisza Kálmán, illetve Tisza István korhűen berendezett dolgozószobáján, személyes tárgyain keresztül, amelyek az elmúlt évszázadban sok felejthetetlen pillanatot, majd legalább annyi viszontagságot éltek át.

A kiállítás tartalmát a geszti otthon, az eredeti tárgyak, a régi festmények és fotók varázsán túl, – a klasszikus megoldások mellett – interaktív technikai eszközök is közvetítik. A látottak értelmezését egyebek mellett kosztümös rövidfilmek és hangjátékok is segítik. A műemlékhelyszín felbecsülhetetlen értékű festményekkel is gazdagodott, mint például Barabás Miklós: Tisza Lajos és Tisza Lajosné gróf Teleki Júlia portréi, valamint Ferraris Artúr Történelmi tarokkparti című festménye. Emellett kiemelt értéket képvisel Joseph Danhauser műve, ifj. Tisza Kálmán biedermeier íróasztala; Strobl Alajos gróf Tisza Kálmánról készített mellszobra, illetve a falkavadászatot ábrázoló szivartartó, amelyen Almássy Denise - gróf Tisza István unokahúga - gravírozott aláírása látható.

ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!