Az an-Núr mecsetet, ahol több mint negyven ember vesztette életét a terrortámadásban, a rendőrség a merénylet után biztonsági okokból, illetve a nyomozás érdekében lezárta. Szombaton az épületet visszakapta a helyi muszlim közösség, és a hívők 15 fős csoportokban térhettek be újra imádkozni a mecsetbe. Az épület homlokzatáról eltüntették a golyónyomokat, és bent újrafestették a falakat.
A Linwood mecsetet, ahol a második vérengzés történt, szintén helyreállították, de a rendőrség azt még nem közölte, hogy a hívők mikor vehetik újra használatba.
A terrortámadás sújtotta két christchurchi mecsetet továbbra is fegyveres rendőrök veszik körül, és országszerte hasonló intézkedéseket léptettek életbe a mecsetek közelében.
Christchurchben szombaton már egyre több jele volt annak, hogy az élet kezd visszatérni a megszokott kerékvágásba: az an-Núr mecset mellett gyerekek kriketteztek, és egy korábban meghirdetett kerékpárversenyt is megtartottak a városban.
Sejk Mohamed bin Rasíd al-Maktúm, Dubaj vezetője is megköszönte Jacinda Ardern új-zélandi miniszterelnöknek a muszlim hívők elleni terrortámadások utáni együttérzését és támogatását. A Twitterre péntek este kitett egy fényképet a dubaji Burdzs Kalifa felhőkarcolóról, a világ legmagasabb épületéről, amelyet egy olyan fotóval világítottak meg, amin Ardern a terrortámadás után együttérzően épp átölel egy nőt.
Ilyen, amikor egy országnak nemcsak miniszterelnöke, hanem valódi vezetője van
Jacinda Ardern új-zélandi miniszterelnök az országában történt terrortámadás óta megmutatta, milyen, amikor megosztottság helyett egységet akar létrehozni egy kormányfő.
Kiemelt kép: Anthony WALLACE / AFP / Europress