Sikerrel zárult a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) "Újra nyitva Budapest" - #újranyitvaBP fogyasztásösztönző kuponprogramja - írta a kamara közleményében. A BKIK Szolidaritási Alapján belül elkülönített 50 millió forintos kerettel június 21-én meghirdetett programja 44 budapesti étterem 227 pályázatával mintegy 10 000 egészségügyi dolgozót, pedagógust, önkormányzati dolgozót, tűzoltót és polgárőrt látott vendégül.
A BKIK emellett a közelmúltban elindította önálló programját a Budapestre irányuló belföldi turizmus támogatására. A budapesti turisztikai és vendéglátóipari vállalkozások helyzetét a lezárások feloldását követően is megnehezíti az idegenforgalom elmaradása, ezért a kamara szerint ennek az iparágnak is szüksége van a támogatásra. A belföldi turisztikai program költségét a BKIK Szolidaritási Alapjából, 25 millió forintos induló keretből fedezik, ami fejenként 50 ezer forintos támogatást tehet lehetővé mintegy 500 vidéki, szerint első sorban egészségügyi dolgozó számára. A programban a BKIK a turizmus és a vendéglátás területén működő önkéntes kamarai tagvállalkozásokkal együttműködve 50 fős kétnapos autóbuszos városnéző túrákat szerveznek a fővárosba.
"Hisszük, hogy a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara Szolidaritási Alapjának eddig rendelkezésre 75 millió forintjából jó és hasznos kezdeményezéseket indítottunk. Ugyanakkor határozottan úgy gondoljuk, hogy mindez nem elég. A fővárosi vállalkozásoknak igenis több forrásra és több támogatási programra van szüksége a talpra álláshoz, ezért most szeretnénk magasabbra tenni a lécet: Szolidaritási Alapunk bővítésére elindítjuk forrásgyűjtő kampányunkat. Arra kérjük azokat a vállalatokat, akik az elmúlt másfél évben a világjárvány ellenére vagy éppen annak köszönhetően sikeresek maradtak, hogy csatlakozzanak az alaphoz, hogy még több budapesti vállalkozást és még több közösséget tudjunk bevonni a támogatási programjainkba. Dolgozzunk együtt tovább a budapesti cégekért és támogassuk együtt a fennmaradásukat!" - mondta Nagy Elek, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.
A BKIK hangsúlyozta, folyamatosan egyeztet a budapesti vállalkozásokkal és olyan programokon is dolgozik, hogy a cégek ellenállóbbá váljanak az elhúzódó járványhelyzettel szemben. Mivel a tél közeledtével egyre több lakossági szolgáltató fogadja zárt helyiségben vendégeit, vásárlóit, a kamara indikatív ajánlattételi felhívást tett közzé légsterilizáló berendezések hazai gyártói és forgalmazói részére. A kezdeményezés célja, hogy a fővárosi kis- és középvállalkozások biztonságos, vírusmentes körülmények között folytathassák munkájukat és fogadhassák ügyfeleiket. A kamara weboldalán már elérhető felhívást a BKIK tervei szerint a jövőben újabb hasonló programok, pályázatok, vállalkozássegítő konstrukciók követik majd.