Szabó Szebasztián 50 gyorson aranyérmes lett a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

Szabó 20.72 másodperces idővel - új egyéni csúccsal, amely négy századdal marad el Lobanovszkij Maxim 2019-es országos rekordjától - győzött, 12 századdal előzte meg az olasz Lorenzo Zazzerit.

A honosított úszónak ez volt Kazanyban a második aranyérme, mivel korábban 100 pillangón is maga mögé utasította a mezőnyt.

Kapcsolódó

Szabó Eb-t nyert 100 pillangón, Milák lemaradt a dobogóról

A győriek 25 éves úszója meglepetésre mindenkit maga mögé utasított.

Női 200 háton Szabó-Feltóthy Eszter úgy lett negyedik 2:06.00 perces egyéni rekorddal, hogy 150 méternél még a hatodik helyen fordult. Ugyanebben a számban Burián Kata 2:07.09-cel a hetedik lett.

Szintén negyedik lett Jakabos Zsuzsanna, aki 200 pillangón 2:05.67-tel csapott a célba, ami idén rövid pályán a legjobb ideje ezen a távon. A számot az orosz Szvetlana Csimrova nyerte.

Milák Kristóf a 200 pillangó elődöntőjében volt érdekelt, ahonnan a legjobb idővel jutott a fináléba.

A szám nagymedencés olimpiai bajnoka elődöntős futamát nagy fölénnyel, 1:51.33 perces idővel nyerte, összesítésben pedig több mint fél másodperccel előzi meg a második bolgár Antani Ivanovot.

Kós Hubert 200 méter vegyesen egyéni legjobbját (1:54.59) megjavítva, 1:54.47 perces idővel összesítésben az ötödik helyen kvalifikált a pénteki döntőbe.

Pádár Nikoletta 100 méter gyorson ugyan a 15. helyen végzett, de a szegediek 15 éves versenyzője 54.05 másodpercet úszva tovább javította egyéni csúcsát, amely ráadásul korosztályos országos rekord is.

4. JAKABOS ZSUZSANNA 2:05.67

Ahol a futball esze és szíve találkozik!

Válogatott írások a legjobbaktól.

Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért. Próbáld ki 490 forintért az első hónapban!

Ahogyan szerzőgárdánk összetétele ígéri, a legkülönfélébb műfajokban, témákban jelennek majd meg szövegek: lesznek elemzések, interjúk, kisprózák, riportok, lesznek hazai és nemzetközi témák, adat- és véleményalapú cikkek egyaránt.

Tartsatok velünk minél többen, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni! Fizessetek elő, olvassatok, kövessetek minket, vitatkozzatok velünk, adjatok ötleteket! Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.