Az aranyeresség népbetegség lett, élete során négyből három ember kortól és nemtől függetlenül legalább egyszer megtapasztalja a betegség kellemetlen tüneteit.
Az aranyér a végbélnyílás nyálkahártyája alatt elhelyezkedő vénás fonat, az aranyeres csomók pedig a végbél és a végbélnyílás falában keletkező vénatágulatok, amelyek begyulladhatnak, vérezhetnek, megnagyobbodhatnak, és ilyenkor fájdalmassá is válnak. Az aranyér kialakulásában genetikai adottságok is szerepet játszhatnak, ám egészséges életmóddal sokat tehetünk azért, hogy megelőzzük a kellemetlen betegség kialakulását.
- A túlsúly és az aranyér kialakulása összefügg, ezért is kell odafigyelnünk a helyes táplálkozásra. Ám nem elég csupán kevesebb kalóriát fogyasztanunk, az is nagyon fontos, hogy rostban gazdag élelmiszerek kerüljenek a tányérunkra. A rostok ugyanis elősegítik a normál bélműködést, így kevésbé alakulhat ki székrekedés, amely az aranyér előszobájának számít.
- Rohanó világunkban nem mindig egyszerű megoldanunk a rendszeres étkezést, és a rengeteg teendőnk miatt napközben még inni is gyakran elfelejtünk. Pedig a megfelelő folyadékbevitelre ugyancsak ügyelnünk kellene, hiszen a nagyobb mennyiségű folyadék megkönnyíti az emésztést és a bélmozgást, illetve lágyítja is a székletet.
- A mozgás jót tesz az egészségünknek, ám ha el akarjuk kerülni az aranyérbetegséget, akkor túl nehéz súlyok emelgetésével ne terheljük a szervezetünket. Bizonyos mozgásformák esetében fokozódik a hasűri nyomás, ez pedig elősegítheti az aranyér kialakulását. Az is előfordulhat, hogy nem az edzőteremben, hanem csupán a munkánk miatt vagy az otthoni lakberendezés során emelgetünk olyan nagy súlyokat, amelyek miatt kialakulhat a kellemetlen aranyeresség.
- A rossz vécézési szokások is okozhatnak aranyeret. A vécén ülve ne erőlködjünk, helyezzünk inkább egy sámlit a lábunk alá, mert ebben a guggoláshoz közeli pozitúrában könnyebb lehet a székletürítés. Lehetőleg mindig azonnal menjünk ki a vécére, amint az ingert érezzük, ne tartogassuk tehát a székletet. De az is fontos, hogy ne üldögéljünk túl hosszú ideig a vécén.
- A modern világban sokan végzünk ülőmunkát, például a számítógép előtt ücsörgünk egész nap, vagy autóban utazunk valahová. Csakhogy a túl sok ülőmunka is hozzájárulhat az aranyeres tünetek megjelenéséhez, mint ahogy a mozgásszegény életmód eleve fokozza az aranyeresség kialakulásának kockázatát.
Segíthet a Proktis-M
Ha tudjuk, hogy öröklött hajlamunk van az aranyérre, vagy az életmódváltás ellenére is jelentkeznek a betegség kellemetlen tünetei, hasznos segítségünkre lehet a Proktis-M kúp és Proktis-M plus kenőcs. A természetes összetevők, a hialuronsav és a gyógynövények enyhítik a tüneteket, csökkentik a gyulladást és segítik a szövetregenerációt. Nem kell orvossal felíratni, recept nélkül kapható a gyógyszertárban. Jó, ha mindig tartunk otthon a házi patikánkban Proktis- M készítményt, mert így amint megjelennek az első tünetek, hatékonyan léphetünk fel ellenük.
Patikában kapható gyógyászati segédeszközök
A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL
A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT,
VAGY KÉRDEZZE MEG
KEZELŐORVOSÁT!