Kivételes, háromszemű kígyót találtak Darwin közelében, Ausztrália Északi terület nevű territóriumán - számol be az IFLScience. Az állatot az Északi Területi Parkok és Vadvédelmi Szolgálat munkatársai azonosították márciusban.


Az élőlény egy szőnyegmintás piton, és a Monty nevet kapta, utalva a Monty Python brit humoristacsoportra. Monty kifejezetten fiatal, mintegy 3 hónapos volt, amikor felfedezték, testhossza csupán 40 centiméter volt. Az Ausztráliában, Indonéziában és Pápua Új-Guineán őshonos faj kifejlett példányai akár a 4 méteresre is megnőhetnek.

A szakértők a kígyón elvégzett elemzések után megállapították, hogy a különleges koponya nem két fej egybeolvadásával jött létre. Az Északi Területi Parkok és Vadvédelmi Szolgálat csapata szerint az állat harmadik szeme megfelelően működött.

Monty múlt héten pusztult el rendellenessége miatt. A szakérők úgy vélik, már az is csoda, hogy ilyen sokáig életben maradt.

Közzétette: Northern Territory Parks and Wildlife - 2019. május 1., szerda

A szakértők arra jutottak, hogy a harmadik szem még embriókorban fejlődött ki, igen kicsi a valószínűsége, hogy környezeti tényezők miatt alakult ki. Az efféle elváltozás rendkívül ritka a kígyók körében.

Kiemelt fotó: Facebook/Northern Territory Parks and Wildlife


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!