Szinte az utolsó pillanatban, rendkívüli ülésen hozott döntést a Médiatanács arról, hogy Szeged leghallgatottabb - és egyetlen helyi - rádiója, a Rádió 88 szeptembertől folytathatja működését.

Mint korábban megírtuk, a rádió megmaradása bizonytalanná vált az önkormányzati választás előtt: hét évvel ezelőtt elnyert műsorszolgáltatási jogosultsága augusztus végén járt volna le. A kizárólag kormánypárti delegáltakból álló Médiatanácsnak lehetősége volt újabb öt évre meghosszabbítani a jogosultságot, de a törvény által szabott határidőig nem döntöttek erről. Sőt, a testület elnöke többször levette napirendről a kérdést, majd a tagok elvonultak nyári szünetre.

Szeged, 2018. november 3. A város címeres zászlója leng a Városháza Lechner Ödön és Pártos Gyula tervei alapján 1883-ban megvalósult barokk épületének erkélyén, az EU csillagos zászlaja és a magyar nemzeti lobogó mellett. Az erkélyt atlaszok tartják. MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba *************************** Kedves Felhasználó! Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemû – különösen szerzõi jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi – igényért a fotó készítõje közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelõssége e körben kizárt.

Bizonytalan a népszerű szegedi rádió sorsa a választás előtt

A Médiatanácsnak már dönteni kellett volna arról, hogy augusztus után is sugározhat-e a Rádió 88, de halogatnak.

A függetlenként számon tartott rádió sorsa a szegedieket is megmozgatta, 15 ezren csatlakoztak ahhoz a Facebook-csoporthoz, amelyben a rádió lehetséges megszűnése ellen tiltakoztak. A szegedi Jobbik demonstrációt is szervezett volna, de ezt lefújták, miután a tulajdonos közleményben határolódott el a pártok által szervezett megmozdulásoktól.

A szegedi polgármesteri hivatal irányítása alatt álló Szeged.hu azt írta, hogy mindez azért történik, hogy a Fidesz rátegye a kezét a rádióra, és azt állította, hogy a Fidesz által támogatott polgármester-jelölt, Nemesi Pál a rádió körül ólálkodik. Tóth-Harasztos Géza, a Rádió 88 tulajdonosa az ilyen értesüléseket hamisnak nevezte, és közölte, hogy ezek "egyáltalán nem segítik a megmaradásunkat". Múlt pénteki közleményében azt írta, dolgoznak a rádió továbbéléséért, de részleteket nem árult el, csak annyit közölt, hogy kizárólag a tulajdonos tud tájékoztatást adni a rádió jövőjéről.

Kedden már arról számolt be, hogy újabb öt évig működhet a rádió, a munkát változatlan tulajdonosi háttérrel és stábbal folytatják. Megismételte, hogy a rádióról szóló, a közleménye szerint alaptalan információkat szándékosan nem kommentálták, mert "hátráltatta volna azt a munkát, amit a Rádió 88 megmaradásáért végeztünk". Jelezte azt is, hogy

a tulajdonosok a döntés hátteréről, annak részleteiről nem nyilatkoznak és azt nem kommentálják.

A rádiófrekvenciák közvagyonnak minősülnek, amelynek használatba adásáról a Médiatanácsnak pályázat útján kell döntenie, ennek ellenére a legkevésbé sem átlátható, hogy miért halogatta a testület a döntést, és mire volt szükség ahhoz, hogy néhány nappal a jogosultság lejárta előtt mégis engedélyezzék a hosszabbítást.

A döntést viszont szinte azonnal üdvözölte Nemesi Pál. A Fidesz-KDNP által támogatott, de a függetlenségét folyamatosan hangoztató polgármesterjelölt Facebook-oldalán azt írja: amikor bizonytalanná vált a rádió sorsa, leült az ügyvezető-tulajdonossal, és megpróbált "minden követ megmozgatni" az ügy érdekében. Azt állítja: elszomorította, hogy politikai vetélytársai "megpróbáltak hasznot húzni a Rádió 88 kálváriájából". Nemesi korábban az ügyben nem nyilvánult meg, és most sem tért ki arra, hogy az őt támogató kormánypártok delegáltjaiból álló testület mulasztása okozta a rádió "kálváriáját".

❗❗❗ Rádió 88 Szeged az életünk része, gratulálok ❗❗❗50 éve vagyok büszke szegedi, 29 éve Rádió 88 hallgató. 29 éve…

Közzétette: Nemesi Pál - 2019. augusztus 27., kedd

(Illusztráció: Europress - Michel Lioret / Ina)


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!