Összesen 43 000 iskolát szerelnek fel a kissé baljós nevű kamerendszerrel, az Orwellel; a Moscow Times szerint a kamerák arcfelismerővel rendelkeznek, a berendezéseket a Rusznano állami technológiai vállalat fejleszti - írja a hvg.hu. Az algoritmus a lap szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök közeli munkatársának, Szergej Csemezo NTechLab nevű leányvállalatához köthető.


Az angol íróról elnevezett arcfelismerő rendszer kiépítése Putyin egyik legfontosabb, a digitalizáció érdekében tett törekvése. A kamerák az azt kidolgozó cég szerint garantálják a gyerekek biztonságát, mivel azt is ellenőrzik, kik lépnek be az intézmények kapuin.

A fejlesztő szerint így könnyebben kiszúrhatók az idegenek. A rendszer állítólag nem rendelkezik központi adatbázissal, a szivárgások elkerülése érdekében minden adatot helyben, az adott iskola szerverén tárolnak.

A Vedomoszty orosz napilap szerint a beruházás igen költséges, ugyanis 2 milliárd rubelbe, kb. 8,8 milliárd forintba kerül. A szerződések már létrejöttek az illetékes oktatási hivatalok és a kamerákat telepítő cégek közt.

Kiemelt kép: Vlagyimir Putyin orosz elnök videokonferenciát tart az Eurázsiai Gazdasági Unió nevű gazdasági együttműködés legfelsőbb döntéshozatali szervének, a Legfelsőbb Eurázsiai Gazdasági Tanácsnak a tagjaival a Moszkva melletti Novo-Ogarjovóban lévő elnöki rezidencián 2020. május 19-én, a koronavírus-járvány idején. A 2014 májusában alapított gazdasági együttműködési szervezet tagországai Oroszország, Kazahsztán, Fehéroroszország, Örményország és Kirgizisztán. MTI/EPA/Szputnyik/Kreml/Pool/Alekszej Nyikolszkij


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!