A magyar úszó egyetlen századdal maradt le az olimpiai dobogóról. A kínai Pan Zhanle világcsúccsal győzött.

Fantasztikus teljesítménnyel negyedik lett Németh Nándor a 100 méteres gyorsúszás olimpiai döntőjében. Az aranyat a kínai Pan nyerte 46.40-nel, ami új világcsúcs. Németh a harmadik Popovicitől egy, a második helyen végző Chalmerstől két századdal maradt csak le.

A 100 méteres férfi gyorsúszás olyan az uszodában, mint az atlétikában a 100 méteres síkfutás: igazi klasszikus, őrületes tempó, a végén nüanszok döntenek. És bár magyar úszók ezen a távon ritkán tudták felküzdeni magukat a világelitbe, van egy fontos magyar vonatkozása a versenyszámnak: 1896-ban, az első újkori olimpián Hajós Alfréd lett az olimpiai bajnok 100 gyorson.

Németh Nándor az ő nyomdokain járva évek óta stabilan döntős versenyző, a szám Európa-bajnoka és világbajnoki bronzérmese. Az országos csúcsot is ő tartja: 47,47.

ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!