Az utóbbi években a közösségi oldalakat gyakran használták arra, hogy elborzasztó, különös dolgokat mutassanak be az emberek. Hogy például azt bizonyítsák: Kínában műanyag riszt készítenek, és azt etetik meg velünk, a japánok műanyagból csinálnak zöldséget - 'úristen, és mi ezt esszük!' -, vagy hogy lám, már a saláta is műanyagból készült, hát ez borzasztó, ide jutottunk.


Tudatosan mérgeznek bennünket. Mindmeghalunk.

Tavasszal egy olyan videó sokkolta a hoaxokra, kamu hírekre és félinformációkon meg félreértéseken alapuló összeesküvéselméletekre fogékony közönséget, amin egy nő

salátalevélről húz le egy vékony hártyát, és kétségbeesve hajtogatja: "műanyag saláta, műanyag saláta".

Bár a videót azóta törölte a Facebook-profiljáról, lelkes rajongóinak hála Youtube-on még megtalálható.

A kamuhírek leleplezésére szakosodott Snopes utánajárt, mi is ez az egész.

Kiderült, hogy ez a hártya nem plasztik, és olyan jelenségnek köszönhető, amit sok kertész is ismer.

Ha a salátalevelet hirtelen hideg éri, akkor egyfajta, cellulózból álló hártya húzható le róla. Ez a réteg amúgy a levelet védi a különféle hatásoktól: a naptól, a víztől stb.

A közösségi oldalakon akadtak, akik be is szóltak: "Ez növényi epidermisz, nagyon hülyék!" "Égesd el, és akkor majd kiderül, hogy műanyag-e." És a posztolókat arra kérik, vegyenek biológia könyveket, és nézzenek utána.

VIDEÓ: Szinte sokkolja a Facebook-poszt készítőjét a "műanyag saláta":

Már 2011-ben közzétettek olyan videót, amin római saláta leveleiről szedi le valaki a "műanyagot", illetve műanyagnak látszó réteget, és azt mondja, nem tudja, mi ez, de ezt a salátát nem fogja megenni.

VIDEÓ: "Műanyag" római saláta:



ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!