A tudósok megtalálni vélik az emberré válás során hiányzó momentumot. Azonban a vizsgálatok egy agyi elváltozást derítettek ki, amelyek nehézzé teszik a járást a család egyes tagjainak.

Kevés kivétellel mindannyiunk élete a négykézláb járással kezdődött. Azonban a török Ulas család egyes tagjai megrekedtek ezen a szinten és egész felnőtt életüket négykézláb járva élik. Ami elsőre (és sokadjára is) bizarrul hangzik, az a tudósoknak esélyt adott arra, hogy megértsék, őseink hogyan álltak két lábra.

A Daily Star Nicholas Humphrey professzor, a London School of Economics evolúciós pszichológusára hivatkozva írta meg, hogy

A hat közül egy azóta meghalt.

„Soha nem gondoltam volna, még a legmerészebb tudományos fantázia mellett sem, hogy modern emberi lények visszatérhetnek állati állapotba” – mondta a 60 Minutes Australia dokumentumfilmjében.

A török tudósok, akik az első tanulmányt publikálták, úgy vélték, hogy valamiféle „deevolúció” történt, azonban Humphrey professzor a BBC dokumentumfilmjében ezt a leírást „mélyen sértőnek” és „tudományosan felelőtlennek” nevezte.

A Liverpooli Egyetem tudósai megállapították, hogy csontvázaik inkább majmokra, mint emberekre hasonlítanak, viszont nem az öklükön járnak, mint a majmok, hanem a tenyerükön.

Humphrey professzor úgy véli:

Azonban a furcsa állapot kialakulásában szerepet játszhatott talán a nem kellő bátorítás, hogy a gyermekek kilenc hónapos koruk után álljanak fel, s próbáljanak két lábon járni.

Végül az érintettekkel gyógytornászok foglalkoztak. Mire Humphrey professzor visszatért második törökországi látogatására, jelentős előrehaladást értek el.

ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!