Balogh Petya angyalbefektetővel beszélgettünk arról, hogy miért gondolja, hogy az első befektetésünk önmagunk vagyunk, és hogyan legyen idős korunkra stabil anyagi hátterünk.

A YOLO, vagyis az “Élj a mának” filozófia manapság nagyon elterjedt a fiatalok körében. De vajon milyen kilátásokra számíthatunk, ha nem foglalkozunk holnapi önmagunkkal?

Magyarország legismertebb angyalbefektetőjével, Balogh Petyával beszélgettünk arról, mit tanácsol a fiataloknak, hogy idős korukra stabil anyagi hátterük legyen.

Nézd meg a videónkban, mit üzen Balogh Petya a fiataloknak!

Balogh Péter (Petya) szoftverfejlesztő és angyalbefektető, vagyis olyan üzletember, aki fiatal, innovatív ötleteket megvalósító startupokba fekteti vagyonát. 2019 óta egy népszerű magyar üzleti televíziós show-műsor szereplője is, amelyben befektetők, vagyis „cápák” fektetnek be vállalkozásokba, cégekbe.

Videónkban a befektetési gurut arról kérdeztük, hogy ha egy időcsavarral pályakezdő énje bekerülne a műsorba, akkor bizalmat szavazna-e fiatal önmagának.

Kérdésünkre Balogh Petya elárulta, hogy támogatná 25 évvel ezelőtti önmagát, mert

Jelenleg is azokat a vállalkozókat keresi, akiknek nagyon nagy az ambíciója, és cserébe hajlandók nagyon sokat dolgozni, és sok időt, energiát befektetni.

Befektetői tézise, hogy nem az unalmas, egyszerű sztorikat keresi, hanem a nagy durranásokat, ám ezek nyilván nagy rizikóval is járnak. Az ilyen kockázatos befektetéseket egyébként senkinek nem ajánlja. Hiszen, mint mondja, ha valaki csak egy-két ilyen üzletet futtat, elbukhatja az össze pénzét.

Elmondása szerint ő minden befektetést egy tanulási folyamatnak él meg, ami évekbe, sokszor akár évtizedekbe is telhet. Ez idő alatt pedig folyamatosan tanulja, hogy a döntései vajon jók voltak-e, illetve mi kell egy jó üzlethez, hogyan épül fel egy sikeres cég.

Balogh Petya elmesélte azt is, hogy már fiatal korában biztos volt abban, hogy nem munkával akar pénzt keresni. Ehelyett

Később jött rá, hogy ezt hívják befektetésnek. Mint elmondta, a befektetés nem csak azt jelenti, hogy ha már van 100 millió forintunk, akkor kire bízzuk. A befektetés a munkánkat vagy a megtakarításainkat is jelentheti.

- állítja a vállalkozó.

Balogh Petya kifejtette azt is, mennyire nem ért egyet az “élj a mának” filozófiával, ami nagyon elterjedt manapság. Szerinte is jó dolog megélni a pillanatot, de ugyanakkor hibás döntés az, ha emiatt nem gondoskodunk a holnapi önmagunkról.

Szerinte ahhoz, hogy később jobb legyen, ma kell úgy bánnunk a pénzünkkel, az időnkkel, a munkánkkal, hogy az megtérülhessen.

Bevallása szerint már fiatal korában is hosszútávon gondolkodott. Sok időt fektetett abba, hogy jó legyen a szakmájában, illetve olyan dolgokat tanuljon, amiknek nagy a piaci értéke, és ezt javasolja a fiataloknak is. Rávilágított, hogy

Balogh Petya arra is kitért, hogy öreg korában nem szeretne kiszolgáltatott helyzetbe kerülni. Rá kellett jönnie ugyanis, hogy ha idős korában is azt az életszínvonalat szeretné fenntartani, amit jelenleg élvez, azt nem az állami nyugdíj fogja biztosítani.

Meglátása szerint, ha a fiatalok eljutnak addig a felismerésig, hogy a mai énjüknek érdemes befektetnie a holnapi énjükbe, akkor jó irányba haladnak.

Hiszen ahogy Balogh Petya is figyelmeztetett bennünket a videó végén:

A cikk a OTP Nyugdíjpénztár támogatásával készült.

ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!