Július 27-én éjjel köszönt ránk az évszázad leghosszabb holdfogyatkozása. A Mirror szerint a 103 percig tartó égi jelenséget a Föld rengeteg pontjáról lehet majd látni: Ausztrália, Ázsia, Afrika, Dél-Amerika és Európa nagy részén, és itt Magyarországon is, bár csak részlegesen.
Holdfogyatkozásról akkor beszélünk, amikor a Föld a Hold és a Nap között halad el, és az árnyéka a Holdra vetül. Ráadásul a július végi éjszakán
a Föld árnyéka nem fekete lesz a Holdon, hanem vöröses, mert a Nap fénye a Föld légkörének molekuláiról verődik vissza - ugyanúgy, mint naplementekor. Ezért hívjuk a jelenséget vérholdnak. Az apokalipszis-hívők szerint ez viszont már tényleg nem jelenthet mást, mint hogy azon az éjjelen eljön a világvége.
A vérholdakat övező világvége-mítoszt két amerikai lelkész, John Hagee és Mark Blitz találta ki. Ők úgy vélték, hogy 2014 áprilisa és 2015 szeptembere között négy egymást követő, teljes holdfogyatkozás hozza majd el az idők végét, amelyre állítólag a Biblia is utal. A probléma csak az, hogy a négy holdfogyatkozás "rendben lezajlott", és mi még mindig itt vagyunk. Ám ez a hívőket nem rendítette meg, sokan még mindig hisznek ebben és július 27-ét kikiáltották a végítélet napjának.
Akárhogy is, addig még van egy hónapunk, így érdemes gyönyörködni egy kicsit az idei év egyik legszebb holdfogyatkozásos vérholdjában, amely januárban volt. A NASA akkor élőben közvetítette az eseményeket: