A Facebook 24 órás tiltást szabott ki Candace Kingre, miután egy körömlakkok színeit összehasonlító mémre reagálva feltett egy ártatlannak tűnő kérdést - írja az Indy100.


A kép, amihez kommentelt, egy képernyőfotó volt erről a Twitter-bejegyzésről:

Women will look you dead in the face and tell you these are two different colors???? pic.twitter.com/yPOuV7suko

- Dee (@notdeeongod) July 17, 2021

A két nagyon hasonló színű műkörömről készült fotó azzal a szöveggel van megosztva, hogy

A nők hidegen az arcodba fognak nézni, és az mondják, hogy ez két különböző szín.

Azt írtam oda, hogy "ez egy másik szín, miért ilyen buták a férfiak", majd 5 másodperccel később a komment egyszerűen eltűnt, én pedig nem értettem, mi a helyzet - mondta King a FOX 2-nek.

Ezután kapott egy üzenetet a Facebooktól, amelyben közölték vele, hogy az ártatlan kommentje "nem felelt meg a gyűlöletbeszédre vonatkozó közösségi normáknak" - amit ő így élt meg:

Először azt hittem, hogy ez egy vicc (és) azt mondtam, hogy igen, persze, blokkolva vagyok, mi?

- persze aztán kiderült, hogy komoly a dolog, és egy napig le volt tiltva a fiókja.

A nő a csatornának megismételte, hogy nem férfigyűlölő, és a kommentjét viccnek szánta. Ez vezetett arra, hogy azt higgye,

a tiltás a Facebook algoritmusának köszönhető.

Úgy érzem, hogy ez egy viccnek szánt komment, és talán ha egy valódi személy vizsgálná felül ezeket a dolgokat, akkor nem biztos, hogy így lenne. De szerintem a legtöbbször csak a Facebook algoritmusaival van a baj

- fogalmazott a tiltással kapcsolatban.

King szerencséjére hamarosan egy nap után megszűnt a tiltás, de azért kapott egy figyelmeztetést, hogy ha még egyszer megszegi a közösségi irányelveket, akkor "a büntetése súlyosabb lesz".

A Facebook saját definíciója szerint

A gyűlöletbeszéd közvetlenül támad másokat általunk védett tulajdonságként meghatározott szempontok - faji hovatartozás, etnikai származás, nemzetiség, fogyatékosság, vallási hovatartozás, kaszt, nemi irányultság, nem, nemi identitás vagy súlyos betegség - miatt. A támadást a következőképpen határozzuk meg: erőszakos vagy emberi mivolttól való megfosztásra irányuló beszéd, ártalmas sztereotípiák, alsóbbrendűségre utaló kijelentés, megvetés, undor vagy elutasítás kifejezése, káromkodás, illetve a kirekesztésre vagy szegregációra való felhívás.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!