Te is jártál már úgy, hogy be szerettél volna lépni az e-mail fiókodba vagy a Facebookodba valahol, de az istenért se jutott eszedbe a jelszavad? Vagy már egyszerűen csak elvesztél a sok különböző jelszó között, mert mindenhol másikat adtál meg?


A Rutgers Egyetem kutatói most arra keresték a választ, miért felejtjük el a jelszavunkat és mit tehetünk azért, hogy jobban emlékezzünk rá.

Mint kiderült, ez nem azon múlik, milyen nehéz, bonyolult vagy furfangos jelszót választunk, hanem, hogy milyen gyakran használjuk.

A kutatók szerint az, hogy az egyszerűség kedvéért megjegyeztetjük az adott eszközzel a jelszavunkat, egyáltalán nem segít abban, hogy észben tartsuk azt.

Minél többször jelentkezünk be, annál jobban emlékezünk majd rá. A rendszeresen használt és beírt jelszavak kevésbé felejtődnek el, még akkor is ha az nagyon bonyolult. A legegyszerűbb jelszavak viszont simán kimennek a fejünkből, ha csak ritkán kell beírnunk őket.

A kutatók egyik legfontosabb felfedezése az volt, hogy a jelszó elfelejtése egy pszichológiai elméleten alapul, amely alapján meg lehet jósolni, hogy el fogjuk-e felejteni a jelszavunkat. Az erre a teóriára épített modelljük segít abban, hogy amikor a felhasználó kiválasztja a jelszavát, meg tudják állapítani róla, hogy a jövőben el fog-e felejtődni vagy sem.

Forrás: eurekalert.org



ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!