Nem megfelelő az oltások beadására a rendelője, mert nincs elegendő hely, nem lehetne normálisan elkülöníteni a betegeket és az oltásra érkezőket, erről beszélt a Telex megkeresésére Kiss Csaba, a vakcinák beadását megtagadó erdőkertesi háziorvos, akit egymillió forintra büntettek.
Ha így oltunk, akkor a vírus terjedését segítjük, nem pedig gátoljuk. De ha létrejönnének körzeti oltópontok, akkor én is beállnék oltani
- magyarázta.
Elmondása szerint többször volt olyan, hogy a betegek lobogtatva hozták a kezükben a papírt, hogy pozitív lett a koronavírus-tesztjük. Ráadásul két fogászati rendelővel közös váróhelyiségük van. Mint mondta, neki egészségügyi dolgozóként még nem is ajánlották fel az oltást, így meg sem kapta azt.
Az oltási kampányt borzalmasan szervezetlennek nevezte. Szerinte folyamatosan kapkodás van olyan rövid határidőkkel, amik a napi betegellátás mellett tarthatatlanok.
Mint fogalmazott,
a kormány most tulajdonképpen lassítja az oltást, jobb lenne, ha körzeti oltópontokat hoznának létre. Olyan helyekre lenne szükség az oltásra, ahol nem történik napi betegellátás, hanem csak az oltással lehet foglalkozni. Tudom, hogy nem lehet nullára csökkenteni a megfertőződés kockázatát, de így legalább minimalizálni lehetne.
Amikor az AstraZeneca oltásánál hetente változik az alkalmazási előirat, azt kísérletezésnek érzi, amiben nem szeretne résztvenni.
Nem oltásellenes és nem vírustagadó.
Tényleg nagy járvány van, sok áldozattal, és lassan tényleg össze fog roppanni az egészségügyi ellátórendszer. De én soha nem tagadtam a vírust, csak vitatom a kormány oltásokkal kapcsolatos intézkedéseit
- fogalmazott.
Kiss Csaba a 2018-as országgyűlési választáson az LMP jelöltjeként indult, a kormánysajtó ezért baloldali háziorvosként hivatkozott rá, de Kiss most azt mondta,
nekem az LMP-vel sem előtte, sem azóta semmiféle kapcsolatom nem volt, nincs is. Nem is voltam akkor sem tagja az LMP-nek. Én már 2018-ban elmondtam, hogy ha nyerek, ha nem, az LMP-be nem kívánok belépni.