Közleményt adott ki a Legfőbb Ügyészség az úgynevezett kémüggyel kapcsolatban. A bíróság szerint nem történt semmi, ezért a Gyurcsány-kormány volt titkosszolgálati embereinek ügyét bűncselekmény hiányában lezárták.


Az üggyel kapcsolatos iratok titkosítását is eltörölték, és az ügyészség megírta, hogy szerintük mi történt.

A közlemény

A Legfőbb Ügyészség közlése szerint a minősítő felülvizsgálat után törölték a titkosítást.

Az ügy 2011-ben kezdődött, a Budapesti Katonai Ügyészség december 5-én emelt vádat négy férfival szemben kémkedés és bűnpártolás bűntette miatt. Úgy vélték, hogy közreműködtek abban, hogy "az Orosz Föderáció Biztonsági Szolgálatának megbízottjai információszerző tevékenységet végezzenek hazánkban".

A vádirat szerint a Polgári Nemzetbiztonsági Szolgálatokat irányító miniszter és a Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatója a parlamentben tartott megbeszélést az Orosz Föderáció Biztonsági Szolgálatának helyettes vezetőjével.

Az egyik téma az volt, hogy a Hivatalból információk szivárognak ki, ezért az orosz szervezet képviselője felajánlotta, hogy az általa irányított szakemberek poligráfiás vizsgálattal segítenek a kiszivárogtató felkutatásában. A titokminiszter – tudva azt, hogy ez információszerző tevékenységet jelent -, élt a felajánlással, és arra utasította a főigazgatót, hogy működjön együtt az Orosz Föderáció megbízottjaival - áll a közleményben.

Ezért az orosz biztonsági szolgálathoz tartozó személyek - bolgár pszichológusként bemutatva - 16 dolgozót vizsgáltak meg.

Ők a Hivatalban vezetők vagy vezető beosztásra szánt emberek voltak. A vizsgálat során az egyik "vizsgáló" a gépi hátteret kezelte, a másikuk egy másik helyiségből adott utasításokat.

A külföldiek nem a főbejáraton mentek az épületbe,

ezt a főigazgató utasítására nem is dokumentálták, és a kísérési, szállítási feladatokat egy – szintén megvádolt – személy végezte.

A vádlottak tevékenysége folytán az orosz szervezet a vizsgálatban részt vettek személyiségéről, esetleges beszervezhetőségéről adatokat szerzett,

így a Hivatal támadhatóságának veszélye megnőtt, amely a Magyar Köztársaság nemzetközi és nemzetbiztonsági érdekeit veszélyeztette.

Az ügy folytatásáért és az ítélet indoklásáért lapozz!

<
A cikk folytatódik a következő oldalon
>



ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!