Újabb levélben tájékoztatta ma reggel a Klebelsberg Központ és az Oktatási Hivatal a tankerületeket, az iskolákat és az iskolába járó gyerekek szüleit a koronavírus helyzettel összefüggő legfontosabb intézkedésekről, a megelőzés lehetőségeiről.
Ebben kérték az intézmények vezetőit, hogy
minden iskolai programot, március 15-ei és más ünnepséget, tábort, erdei iskolát, külföldi utazást, osztálykirándulást - beleértve ebbe a Határtalanul! programot, az ERASMUS és ERASMUS programot, a külföldi nyelvtanfolyamot, valamint a testvériskolai látogatásokat is - mondjanak le
a tanulók, a pedagógusok és családjaik biztonsága érdekében. A Lázár Ervin Program keretében szervezett valamennyi programot is határozatlan ideig fel kell függeszteni.
Újra felhívták az intézmények vezetőinek figyelmét a rendszeres fertőtlenítés és takarítás, valamint a kézmosószerek és kézfertőtlenítő szerek folyamatos biztosításának fontosságára, továbbá arra, hogy a kézfertőtlenítő szerek elhelyezésekor ügyeljenek arra is, hogy ne csak a pedagógusok, hanem a diákok is hozzáférhessenek ezekhez.
A korábban már megküldött levelekben foglaltakat megerősítve a tájékoztató részletes információval szolgál a diákoknak, a szülőknek és az intézmények pedagógusainak is arról, hogy mi a teendő, ha valaki bármilyen módon kapcsolatba került fertőzött személlyel itthon vagy külföldi tartózkodása során.
A lényeg: ne menjen iskolába, maradjon otthon és haladéktalanul hívja fel telefonon a háziorvosát, és kövesse az ő utasításait.
A szülőknek szóló levélben a Klebelsberg Központ és az Oktatási Hivatal is megerősíti, hogy folyamatosan nyomon követik a járványügyi helyzettel kapcsolatos fejleményeket, állandó kapcsolatot tartanak mind az Emberi Erőforrások Minisztériumával, mind az Operatív Törzzsel. Amennyiben bármilyen, a hazai köznevelési intézményeket érintő intézkedés elrendelésre kerül, akkor arról soron kívül értesítik mind a Tankerületi Központokat, mind a köznevelési intézmények vezetőit, akik a szükséges információkkal ellátják a szülőket.
A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke a Klubrádiónak adott interjújában arról beszélt, hogy egyre reálisabb a tanítási szünet Magyarországon is. Elmondta, amióta ő pályán van, még nem volt ilyen, de most egyre reálisabbá válik ez a forgatókönyv, hiszen a biztonság miatt az a lényeg, hogy ne terjedhessen a vírus.
Koronavírus: egyre reálisabb a tanítási szünet
A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke szerint az ugyanakkor nehéz helyzetbe hozná az iskolákat.
MTI Fotó: Balogh Zoltán