Az apa otthonukban egy sarlóval fejezte le a 13 éves alvó Romina Asrafit. A lány megbocsáthatatlan bűne az volt, hogy beleszeretett egy 34 éves férfiba és meg akart szökni vele, hogy összeházasodhassanak.
Iránban a nők már 13 éves koruktól férjhez mehetnek, bár átlagosan 23 éves korban kötnek házasságot.
Romina már korábban elszökött otthonról, miután apja megfenyegette, de a két család értesítette a hatóságokat, akik egy ötnapos hajtóvadászat után megtalálták őket és hazavitték a lányt. Tették ezt annak ellenére, hogy Romina közölte a rendőrökkel: otthon veszélyben forog az élete. Az iráni iszlám törvények szerint azonban így kellett tenniük.
Az apa a gyilkos szerszámmal a kezében adta fel magát a rendőrségen.
A „becsületbeli gyilkosság” elkövetőjét legfeljebb 10 évi börtönre ítélhetik, halálra nem, mert az apát lánya „őrének” tekintik, ezért rá nem vonatkozik a „szemet szemért, fogat fogért” elv. Ezenkívül a sária törvénykezés kimondja, hogy csak a közvetlen vérrokonok követelhetnek halálbüntetést egy családtag meggyilkolásáért. Emiatt a „becsületbeli gyilkosságok” többsége büntetlen marad.
Romina halála heves indulatokat váltott ki Iránban. Haszán Ruhani elnök felszólította kormányát, hogy hozzanak szigorúbb törvényeket az ilyen bűntettekre. Vannak már tervezetek, amelyek azonban az évek során elvesztek a különböző iráni döntéshozó testületek útvesztőiben.
A „becsületbeli gyilkosságok” pontos száma nem ismert, de teheráni rendőrségi közlés szerint az országban elkövetett emberölések 20%-át tehetik ki – írta a Daily Mail