A Svéd Demokraták nagyon kritikusak, ahogy a mások is, a Politico úgy értesült, hogy a flamand N-VA kilépéssel is fenyegetőzött. Egy cseh politikus pedig azt mondta, hogy „Orbánnak semmi köze az ECR értékeihez”.


A Fidszenek az Európai Parlamenti választások utáni helyzetéről kérdezte az érintett politikai csoportokat a Politico. Az Európai Konzervatívok és Reformerek (ECR) több képviselője is aggodalmát fejezte ki már korábban is.

A magyar kormánypárt jelenleg egyik frakciónak sem tagja, de már egy uniós intézményben és az EU-tól független Európa Tanácsban is az euroszkeptikus ECR-ben ül - írja a Telex. A Fidesz jelenlegi szavazatai is leginkább az euroszkeptikus csoportéhoz hasonlítanak. A jövőbeni tervekről korábban Orbán Viktor egy olasz lapnak azt mondta, hogy a júniusi EP-választás után a Fidesz be fog lépni ebbe a csoportba.

Ám a pártcsoport elnöke, Giorgia Meloni olasz kormányfő úgy vélekedett, hogy az urnák zárása után „készen állunk, hogy tárgyalásokat kezdjünk olyan pártokkal, amelyek osztják az alapértékeinket”.

Úgy vélte, hogy a kormányfő és lengyel kollégájának nyilatkozatai „arra kényszerítettek minket, hogy értékeljük a lehetőségeinket”, köztük azt, hogy hogyan maradhat a csoport atlantista és kritikus Vlagyimir Putyinnal szemben.

Az EP-alelnök Roberts Zīle pedig azt mondta a csatlakozásról, hogy csak a választás után tárgyalnak a Fidesz felvételéről. De ahhoz meg kell változtatniuk Oroszország ukrajnai agressziójáról vallott nézeteiket. A lap úgy értesült, hogy a flamand N-VA kilépéssel is fenyegetőzött.

A lengyel Jog és Igazságosság tagja, Jacek Saryusz-Wolski szerint egyet kell érteniük az egyet nem értésben, és az uniós „szuperállam” elleni küzdelemre kell összpontosítani. Szerinte a belépés a választások után megtörténik.

A cseh Veronika Vrecionová pedig korábban azt írta:


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!