A Facebook korábban már beszélt róla, hogy idővel minden üzenetküldő szolgáltatásába végponttól végpontig terjedő titkosítást (E2EE) épít, de úgy tűnik, hogy ez a folyamat a vártnál hosszabbra nyúlik. A közösségi óriás friss blogposztja szerint a Messenger és az Instagram Direct legkorábban csak 2022-ben kaphatja meg a fontos fejlesztést, ami jó ideje az olyan alternatív csevegők fő vonzóságát adja, mint a Signal, vagy a Telegram.
Mark Zuckerbergék jó ideje küzdenek azért, hogy javítsanak a Facebook adatvédelmi szempontból tépázott renoméján, és bár az elmúlt évek során számos beállítást és eszközt tettek elérhetővé (beleértve az eltűnő üzeneteket, vagy az üzenetküldési limitet), a leglényegibb technológia, az erős titkosítás még mindig csak úton van. Gail Kent, a Facebook Messengerért felelős igazgatója úgy fogalmazott ezzel kapcsolatban: keményen dolgoznak a megvalósításon, de egy hosszútávú projektről van szó, amivel vélhetően 2022-ig nem végeznek.
Az E2EE titkosítás lényege, hogy az üzeneteket csak a feladó és a címzett, tehát a két végpont tudja elolvasni, az üzenet titkosítva halad a csatornán, a titkosítás feloldásához szükséges kulcs pedig a fogadó fél készülékén található. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy senki, se a kiberbűnözők, se a csevegő fejlesztője nem tud belenézni az üzenetekbe.