Inkább betegen is visszamenne dolgozni, annyira kevés táppénzt kap - ezt mondta egy pedagógus asszisztensről férje az RTL Híradónak. Szerinte párjának hiába ígértek 100 százalékos táppénzt, miután kollégája után ő is elkapta vírust, a tankerület közölte, hogy csak a 60 százalékára jogosult.

A budapesti pedagógus asszisztens már múlt héten észlelte a tüneteket, kedden pedig kiderült, hogy koronavírusos. Az RTL-nek nyilatkozó párja szerint a pedagógus asszisztens azután maradt otthon, hogy kiderült az egyik közvetlen kollégájáról, hogy fertőzött.

"Itthon maradt erős tünetekkel. Egy ideig ugye azzal hitegették őket, hogy 100 százalékos táppénzre veszik őket, hiszen a foglalkozásuk során kapták el ezt a betegséget, azonban a mai napon jelezte a tankerületi központ, hogy 60 százalékos táppénzre jogosultak"

- mondta a pedagógus asszisztens párja, aki azt is hozzátette, hogy a bruttó 210 ezer forintos fizetés ilyen mértékű csökkentése nehéz helyzetbe hozza a családot.

"A párom most azon gondolkozik, hogy inkább visszamegy dolgozni még félbetegen is, hiszen karácsony előtt nem tudja azt felvállalni, hogy az amúgy is alacsony fizetésének a 60 százalékát kapja"

hirdetés

- fogalmazott a férfi.

A Pedagógusok Szakszervezeténél azt mondják, nem ő az egyetlen, aki hasonlóan járt. Totyik Tamás szerint ráadásul ilyenkor külön tortúra bebizonyítani, hogy valaki a munkahelyén betegedett meg.

"Először a 60 százalékot kapják meg, ha nem kerül kórházba, majd utána a bizonyítási eljárás során a kormányhivatal kimondja azt, hogy akkor ez a munkahelyen történt meg"

- fogalmazott a PSZ alelnöke, aki szerint az a legnagyobb baj, hogy nincs egyértelmű eljárásrend sem az orvosok, sem a munkáltatók számára. Kásler Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztere ugyanakkor arról beszélt, megvan a jogszabályi háttér a teljes összeg kiutalásához. Igaz, erről nem árult el részleteket.

Az MSZP szerint minden érintettnek automatikusan 100 százalékos táppénzt kellene kapnia.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma az RTL Híradó kérdésére azt közölte, az intézményvezető az illetékes kormányhivatalnál kezdeményezheti, hogy megállapítsák, a pedagógus hivatásából eredően találkozott-e fertőzött személlyel. Hozzátették: a teljes összeget két részletben kapja meg a dolgozó, először a 60 százalékos táppénzt, majd az eljárás végén a maradék 40 százalékot.

Az RTL Híradó riportja:



hirdetés