Óriási áttörés lehet az egészségtudományban az első 3D nyomtatással készült emberi szív, amit a Tel Aviv-i Egyetemen hoztak létre Izraelben - írja a Daily Mail.

Az apró szerv cseresznye nagyságú, egy nyúl szívének felel meg, de emberi szövet és vér van benne. Ez lehet az első szív, amit sejtekkel, vérerekkel és kamrákkal nyomtattak, vért azonban nem tud pumpálni. Ehhez még több munkára van szükség ezen a területen, de a tudósok reményei szerint egy éven belül már elkezdhetik a tesztelést.

Elad Strohmayer on Twitter

This is not sci-fi, this is sci-REALITY! For the first time, #Israeli scientists from @TelAvivUni have printed a 3D heart using a patient's own cells, creating a human heart that fully matches the properties of a human patient. #scienceisawesome ❤️??? https://t.co/Qbzwdp7uCo

A projektet vezető Tal Dvir kutató elmondta, hogy a miniatűr szív olyan sejtekből készült, amelyeket egy páciensből vett zsírszövet mintájából klónoztak. Sok kis darabból építették fel a teljes szervet, de az még mindig kihívást jelent, hogy hogyan lehet annyira kiterjeszteni a klónozott sejtekből épített szöveteket, hogy egy teljes emberi szívet elő lehessen állítani. Ehhez egy rendkívül nagy felbontású nyomtatóra lenne szükség, hogy a lehető legkisebb méretű vérereket hozzák létre.

Ha kíváncsi vagy a procedúráról készült videóra, lapozz!

<
A cikk folytatódik a következő oldalon
>