Rengeteg a torlódás és a dugó az M0-ás autópályán, amióta a híd- és útfelújítások zajlanak.
A tapasztalatok szerint Csepel és Szigetszentmiklós térségében a torlódások nagy része az autóúton az M1 felé vezető pályaoldal zárása mellett végzett munkák miatt bevezetett 2x2 sávos terelés mögött alakul ki.
Az autóút áteresztőképessége jelentős mértékben csökkent, a csúcsidőszakokon kívül is lelassult forgalom az M0-ra történő felhajtást Halásztelek-Szigetszentmiklós és Csepel irányából is nehezíti. Emiatt a halásztelki csomópontban a II. Rákóczi Ferenc úton mindkét irányból feltorlódnak a járművek - írja a Magyar Közút honlapján.
A forgalomszámlálási adatok szerint
az M0 déli szektorának 2x3 sávra történő bővítésekor naponta 66 ezer jármű közlekedett ezen a szakaszon, míg 2018 májusára ez a szám 120 ezerre nőtt. A néhány év alatt megduplázódott forgalmi terhelés nagyban hozzájárult a szokásosnál is tartósabb torlódásokhoz.
A helyzet javítása érdekében most a szaktárca és az állami beruházók több változás bevezetéséről döntöttek.
A Hárosi Duna-hídon (Deák Ferenc híd) a munkaterület mellett a jelenlegi 2x2 sáv helyett 2+3 sávon haladhat majd a forgalom. A Csepel szigetről az M1-es autópálya felé szintén három sávot alakítanak majd ki, az autósok szűkített és keskenyebb sávon közlekedhetnek.
A torlódások elkerülése érdekében viszont fontos, hogy a közlekedők betartsák a sebességkorlátozásokat. Ezt ellenőrizvén ezen az útszakaszon fokozottabb rendőri jelenlétre kell számítani.
A Magyar Közút Nonprofit Zrt. közlése szerint az új forgalomterelés kiépítésekor ideiglenesen 1-1 forgalmi sávon lehet majd közlekedni, mivel a jelenleg kint lévő acél terelőfalakat is át kell helyezni. Ezeket a munkákat a szakemberek hétvégén kezdik el több ütemben, alkalmanként éjszakai munkavégzéssel.
Napközben a várhatóan másfél hétig tartó átalakítás ideje alatt a jelenlegi négy sáv járható lesz.
A Soroksári Duna-hídon a keresztmetszeti kialakítás nem teszi lehetővé újabb forgalmi sáv kijelölését, itt a terelés előtt a Csepel-szigetről felhajtók besorolását az autóút forgalmába a megszokottnál lényegesen hosszabb gyorsítósávok kiépítésével fogják segíteni. Az intézkedések a közlekedési feltételek javításával a csúcsidőszaki torlódások okozta kellemetlenségeket mérsékelhetik.
Azt javasolják, hogy még indulás előtt tájékozódjunk a korlátozásokról és az aktuális forgalmi helyzetről a közútkezelő Útinformnál, de érdemes GPS-t is használni.