Ráadásul a kamara szerint a mostani előterjesztések miatt megszűnhetnek a helyben lévő szakrendelők, ha a kórházak a munkaerőhiány miatt elszipkázzák a szakembereket.
A Magyar Orvosi kamara (MOK) elnöksége a magyar orvostársadalom széles körének bevonása, a vélemények összegzése után nem támogatja az egészségügyi tárgyú törvények módosításáról szóló törvénytervezet jelen formájának parlament elé terjesztését.
A MOK úgy véli, mindezekkel a benyújtandó törvénytervezet több ponton szembe megy, és fokozza a meglévő bizonytalanságot, de számos más pontját is kritizálta.
Most a 444 Sinkó Eszter egészségügyi közgazdásszal, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Karának dékánhelyettesével elemezték az átalakításokra vonatkozó terveket.
Az előterjesztés szerint csak hétköznap reggel nyolctól délután négyig lesznek rendelések, utána a háziorvos, ha éppen be van osztva, a járási szakrendelőbe megy ügyelni.
- fogalmazott Sinkó Eszter.
A kormány állami fenntartásba venné az önkormányzati szakrendelőket, de a tulajdonosi háttér, illetve az ott használt eszközök tulajdonjogát is tisztázni kell. Ráadásul az önkormányzatok több tíz milliárddal segítik a szakrendelőik működését, ami az államosítással azonnal elveszne.
A kórházak limitálhatnák a látogatási időt és a látogatók számát, de bevezetnék a segítő személy, akik olyan civilek, akiket a bent fekvő beteg jelöl ki, hogy az ellátásában segítse őt bizonyos esetekben.
Sinkó szerint Takács Péter egészségügyi államtitkár „tele van jó szándékkal és tenni akarással”, mivel kinevezése után támogatni kezdett bizonyos régóta várt intézkedéseket. Ezekből viszont azóta sem lett semmi.