A heteroszexuális többség nevében kér szót Bagdy Emőke pszichológus, aki kikéri magának, hogy szakmaiatlanságról, tudománytalanságról és gyűlöletkeltési szándékról írt vele kapcsolatban az a több mint ezer pszichológus, akik a Dúró Dóra által ledarált Meseország mindenkié című könyv kapcsán fejtették ki szakvéleményüket. A pszichológusok állásfoglalásában valóban megjelenik Bagdy neve: azt írják, elhatárolódnak a pszichológus korábbi nyilatkozatától, amely szerintük "szakmaiatlan és a tudomány mai álláspontjával ellentétes tartalmú állításokat" tartalmaz, és amelynek "várható hatása a gyűlöletkeltés és a társadalmi kirekesztés fokozása".
Már ezernél is több pszichológus állt ki a Meseország mellett és határolódott el Bagdy Emőkétől
A fontos társadalmi jelenségeket feldolgozó könyv nem veszélyes sem a gyermekek, sem a társadalom más tagjai számára - hangsúlyozzák.
Bagdy Emőke hétfőn a Magyar Nemzetben válaszolt bírálóinak. "Saját hozzászólásom a »mesekérdéshez« csak a tudományos tények jegyében történt" - írja. Ezután a gyerekek 3 és 6 éves kor közötti fejlődéséről ír. Ebben a korban szerinte a gyerekek a velük azonos nemű szülő társadalmi nemét veszik fel ösztönösen. Bagdy innen - nem teljesen logikusan - oda lyukad ki, hogy az ebben a korban megismert mesék is alapvető hatással lehetnek a gyerekek szexuális fejlődésére.
Számomra az a kritika részéről a legfőbb kérdés, hogy amikor a népesség kilencven százalékában ez a biológiai és szociális nemi illeszkedés jellemző, és zavartalanul végbemegy, ez képviseli a többséget, miért oly fontos a kisebbségi folyamatokra érzékenyítés a meséken keresztül? Az átlagot akarják netán egyesek megváltoztatni? Tartsuk azt elsősorban fontosnak, ami keveseket érint? Vajon miért?
- írja Bagdy Emőke.
Arról, hogy a szakemberek szerint miért nincsen semmilyen rossz hatással a gyerekekre a Meseország mindenkié és a hasonló mesekönyvek, ebben a cikkünkben írtunk:
Nem befolyásolják a mesék a szexuális orientációt, viszont segíthetnek megérteni
Pszichológus meseterapeutát és a Meseország mindenkié című kötet szerzőit kérdeztük arról, miért probléma azt hinni, hogy egy mesefigura határozza meg a szexuális orientációnkat.
Kiemelt kép: MTI/Koszticsák Szilárd