És még több, más és más szempontból izgalmas könyvet gyűjtöttünk össze, amit érdemes a bőröndbe dobni.
Én bizony kiülök a napra, a vízpartra meg akárhová egy könyvvel, ami még messzebb repít a mindennapoktól, tegyétek ezt Ti is. Válogattam pár könyvet, amit jó szívvel ajánlok strandra vagy bárhová, legyen a cél elszakadás, elmélyülés, könnyed szórakozás vagy önmagunkról tanulás. További szép nyarat!
Ashley Flowers: Sok jó ember (Next21 Kiadó)
Végre egy ízig-vérig thriller, úgy, ahogy azt szeretjük. Stílusosan, fordulatokkal, okosan megírva. Flowers könyve a Popsugar szerint az év könyve volt, első helyen büszkélkedhetett a New York Times bestseller-listáján is, a sztorija pedig berántós. Ashley Flowers a hetente 10 millió hallgatóval rendelkező Crime Junkie podcast házigazdája, úgyhogy jó kezekben lesz az olvasó. Egy kisvárosba visszatérő fiatal nő, két, húsz év különbséggel eltűnt lány és egy riasztó párhuzam. Addig fogjuk olvasni, amíg mi is megtudjuk, mi történt velük, akkor is, ha közben odaég a lecsó.
Dr. Máté Gábor: Normális vagy (Open Books)
Csak egy mondat Dr. Máté Gábor, az elismert előadó, a függőség, a stressz és a gyermekkori fejlődés kérdésköreinek szakértője legújabb könyvéből. „Hiába nemesek a szándékaink, ha a képességeinket, amelyekkel valóra váltanánk őket, komolyan befolyásolják a saját gyerekkori élményeink, a fel nem dolgozott traumáink, az élet összes stressze és a társadalmi elvárások, amelyekkel azért terhelnek meg, hogy továbbadjuk őket a gyerekeinknek.” A bestseller-szerző csaknem 600 oldalas könyve ismét elemi erővel hat, és a gyógyulás útján segítheti azokat, akik az önismeret útján indulnak el vagy tovább, vagy kisebb-nagyobb traumákból akarnak felépülni.
Bereczki Enikő: A rejtélyes Z generáció
Együttműködés a mai tizen- és huszonévesekkel
(Influenszerekkel készült beszélgetésekkel) (HVG Könyvek)
Hiánypótló könyv. Bombera Krisztina előszavában is hitelesíti a könyvet, amely árnyalt képet ad a Z generációról. Megtudhatjuk, hogyan hat rájuk a digitális világ hangsúlyossá válása, milyen a mentális helyzetük, milyenek a kapcsolataik, hogyan formálják ők a világunkat, milyen a viszonyulásuk a boomerekhez. Megismerjük, mennyire hatnak rájuk valóban az influenszerek, hogyan ismerkednek, hogyan tiktokoznak, hogyan szeretnek, és ha nincsenek jól, hogyan tudnak jobban lenni. Izgalmas példák, kudarc- és sikertörténetek, okos és szívhez szóló könyv, fiataloknak és a szüleiknek.
Mörk Leonóra: Szentjánosfű (Jaffa Kiadó)
Már megint egy Mörk Leonóra-regény, amit a kezembe vettem, és azonnal elgyengültem a csodálatos, cizellált, részletgazdag borító láttán. Igen, fontos szempont, ez is egy olyan könyv, amit jó kézbe fogni, amit jó lapozgatni, amibe jó elmerülni. És sikerül is elmerülni benne, ráadásul totálisan messze repít, az 1634-es Hollandiába, ahol Wieland lakói épp a nyári napforduló megünneplésére készülődnek. Egy fiatal lány és egy festő találkoznak a szentivánéji forgatagban, azonban a festő néma. Hajnalra már szavak nélkül beszélgetnek, csakhogy a sors elszólítja őket egymás mellől. Hogy visszatalálnak-e egymáshoz, és milyen súlyos titkokat őriz a lány, ebből a csodaszép, nem giccsesen romantikus és irodalmi igényességgel megírt regényből kiderül, mint ahogy az is, hogy nem véletlenül ontja magából a könyveket a szerző, akinek ez a 11. megjelent műve.
Singer Magdolna: Élethazugságok
Sírig vitt titkok, amelyek átírják a múltat (HVG Könyvek)
Amikor meghal egy szerettünk, a tudatunk felszínén vagy alatta azonnal dolgozni kezd egy kérdés. Vagy több. Ismertem-e? Jól ismertem-e? Vajon mi az, amit nem tudtam róla? Mindenkinek vannak titkai. Vannak, aki a sírba viszi, és vannak olyanok, amelyek kiderülnek a halála után. Sokszor azért, mert a titok segít a hozzátartozónak az elhunyt megértésében, vagy a továbblépésben, vagy transzgenerációs minták megszakításában. Ilyen történeteket mesél el az Inger Magdolna, ilyen élethazugságokat, amelyek halálok után derültek ki. Letehetetlen könyv.
Christna Lauren: A lelkitárs-egyenlet (21. Század Kiadó)
A szerelemhez nincs megoldóképlet, hangzik a tagline, és tényleg nincs. A New York Times bestsellere azt a kérdést teszi fel, hol van a határ a végzet, a saját döntés és a tudományos kutatás között. A történet szerint egy gyermekét egyedül nevelő anya, aki ügyesen mozog a számok és a statisztikák világában, ám randevúzásra képtelen, szürreális helyzetben találja magát. Amikor a Kromantika nevű új társkereső cég ajánlatáról értesül, amely egy adatbázisból DNS-vizsgálat alapján találja meg mindenkinek a lelki társát, ezzel már Jess is tud azonosulni. A teszt azonban kimutatja, hogy 98 százalékban összeillik a Kromatika egyik alapítójával, a nő azonban nem érzi, hogy ő lenne a lelki társa. És innen csak fokozódnak a tétek. Az élet minden területére beszivárgó technológia és a kortárs társkereső problémák összekapcsolása egy leleményes sztorit eredményez.
Kurucz Adrienn: Szárnyak és bilincsek (Jaffa Kiadó)
Harminc szenvedélyes színésznő története. Csak pár név azok közül, akikkel Kurucz Adrienn könyve foglalkozik: Blaha Lujza, Jászai Mari, Bajor Gizi, Bánky Vilma, Domján Edit. Legendák. Olyan magyar színésznők, akik külföldön is sztárok lettek, vagy itthon szólították meg a nézőket. Voltak köztük tragikus sorsúak, voltak szerencsésebbek. Egy dolog köti össze őket: a színpad, az előadóművészet iránti szenvedély és az élet iránti szenvedély. Elolvasásra érdemes élettörténetek.
Carley Fortune: Minden elmúlt nyár (Magnólia, 2023)
Szintén New York Times bestseller Fortune bemutatkozó regénye, melyben egy rendellenes helyzetből kibontakozó szerelemről mesél: hat nyár alatt szövődik komoly barátság, együvé tartozás-érzés, majd szerelem két fiatal között, akik minden eltelt évvel együtt és külön is változnak, egyvalami azonban marad: hogy nem tudnak elszakadni egymástól. A népszerű Rooney-regények (Normális emberek) realista romantikájának hatása is érezhető Fortune könyvén, amely finom érzékenységgel mesél az élet nagy döntéseiről, melyek az adott pillanatban "csak" egy döntésnek tűnhetnek.
Bihari Ádám: Sprezzatura
Öltözködni és élni (Jaffa Kiadó)
Sokszor halljuk mostanában, hogy a férfiak már nem igazán férfiak. Nincs bennük erő, elkötelezettség, szellemi mélység. Nem nőnek fel, mansplainingelnek. A könyv középpontjában nem csak a szabad öltözködési stílus áll, hanem az is, hogy egy férfinak hogyan legyen hatalma önmaga felett, azzal, hogy a saját stílusát teremti meg, hogyan döntse el, hogy mi a jó neki, és innentől ez már nem csak a ruházatról szól, hanem a férfiasság megéléséről is. Nem csak férfiaknak, de nőknek is íródott ez a meglepően őszinte könyv, akik hisznek benne, hogy a férfi még tud férfi lenni.