Visszakozott a visszakozástól az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi), amely újra "baloldali kötődésűnek" nevezi a Pedagógusok Szakszervezetét és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetét (amelynek egykor Pokorni Zoltán is alapítója, majd ügyvivője volt - a szerk.).
Kapcsolódó
Már nem vádolja pártpolitikai célokkal a sztrájkoló pedagógusokat a kormány
Egy bírósági beadványban pontosítottak.
A tárca az állami hírügynökségnek küldött közleményében fontosnak tartotta kiemelni, hogy a kormánynak a gyerekek és a szülők a legfontosabbak, az oktatásnak a gyermekek érdekét kell szolgálnia.
Arra nem reagáltak, hogy a szakszervezetek sztrájkbizottsága szerint hamarosan nem lesz, aki tanítsa a gyerekeket, de külön kiemelték, hogy a
»baloldali kötődésű szakszervezetek« 2010-ben nem szerveztek sztrájkot, amikor a pedagógusoktól a Gyurcsány-Bajnai kormány elvett egyhavi bért.
Az Emmi szerint a bérrendezést 2010 után az Orbán-kormány a pedagógusokkal kezdte, de
most az egészségügyi dolgozók, ápolók, orvosok és a szociális szféra dolgozói vannak soron.
A tárca szerint jelenleg a további pedagógus-béremelés időzítéséről van a vita és készek tárgyalni, de a törvényeket mindenkinek be kell tartani. Közben kiderült, a sztrájktárgyalásra érkező szakszervezeti képviselőket pénteken be sem engedték a minisztérium épületébe. Bár az időpontot az Emmi javasolta, később azt lefújta, a március 16-i határozatlan idejű sztrájk idején nyújtandó még elégséges szolgáltatásokról szóló tárgyalást február 16-ára halasztotta.
Az épület előtt Szabó Zsuzsa, a PSZ elnöke azt mondta, nem adják fel a március 16-i sztrájkot, mindent megtesznek annak jogszerűségéért. Nagy Erzsébet, a PDSZ országos választmányi tagja szerint az Emmi újra csak húzni akarja az időt, hogy, miként a figyelmeztető sztrájknál is, most se férjenek bele a határidőkbe.
Az Emmi közölte, a legutóbbi sztrájk - a bíróság által is megállapított módon - egyértelműen törvényellenes volt. Arra nem tértek ki, hogy a Fővárosi Ítélőtábla, noha ezt valóban kimondta, emellett a kormány fellebbezésének valamennyi pontját elutasította. Az ügy a Kúrián folytatódik tovább.
Kapcsolódó
A Fővárosi Ítélőtábla szerint jogellenes volt a pedagógussztrájk
Megváltoztatták az elsőfokú döntést, mert szerintük nem volt elégséges szolgáltatás a sztrájk alatt.