A Minnesotai Egyetem munkatársai 3D-nyomtatóval létrehozott, átlátszó koponyaimplantátum segítségével tanulmányozták egy egér agyát - írja a CNET. Suhasa Kodandaramaiah, a csapat tagja szerint céljuk az, hogy felmérjék, hogy képesek-e vizualizálni az állatok agykérgében zajló interakciókat.


A See-Shell nevű implantátummal a szakértők olyan, az emberekhez köthető állapotokat és rendellenességeket is vizsgálhatnak, mint a tudatosság, az Alzheimer-kór és a Parkinson-kór. Embereken hasonló kutatásokat nem lehet végrehajtani, de az egérkísérletek is nagyban hozzájárulhatnak agyunk működésének alaposabb megértéséhez.

A Minnesotai Egyetem által feltöltött videón egy egér agya látható a See-Shellen keresztül. A gyorsított felvételen a világosság alakulása az agyi aktivitás változásainak jele.

A kísérletben a kutatók egy egér koponyáját modellezték, majd a csontokhoz passzoló implantátumot hoztak létre 3D-nyomtató segítségével, ezt követően pedig beültették a See-Shellt. Az állat szervezete nem lökte ki az implantátumot, így a szakértők hónapokon keresztül figyelhették az élőlény agyának működését.

A kutatók bíznak benne, hogy fejlesztésüket idővel más típusú vizsgálatokhoz is felhasználhatják majd.

Kiemelt fotó: iStock


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!