A michigani egyetem szociológusai jutottak erre a következtetésre, miután elemezték azokat az üzeneteket, amelyeket 94 ezer férfi és 92 ezer nő váltott. Értékelésük szerint többségük hajlamos arra, hogy a náluk 25%-kal vonzóbbakhoz próbáljanak közeledni, nem gondolva arra, hogy az illető számukra esetleg nem elérhető.
A Science Advances-ben megjelent tanulmány, amely adatait négy nagyváros, Boston, New York, Chicago és Seattle heteroszexuális randivonal-felhasználói körében gyűjtötte, „a vonzóság hierarchiáját” látta kirajzolódni ezekben az üzenetekben – emelte ki a Washington Post.
„Amerikában azt mondjuk: tetszik neked Mary? Vigyázz, mert ő egy másik ligában játszik – magyarázza Elisabeth Bruch, az egyetem szociológia professzora
"Eddig ezt a témát tudományosan nem vizsgálták, talán azért, mert a hálón kívüli életben nem lehet objektív skálát felállítani a vonzóságról. Mint ahogyan Google algoritmusa megállapítja, hogy egy honlap annál népszerűbb, minél többen kattintanak vagy linkelnek rá, a mi algoritmusunk annak alapján állapítja meg a vonzóságot, hogy mennyi üzenetet kap egy vonzó ember szintén kívánatos emberektől.”
Egyes korábbi felmérések arra utaltak, hogy a vonzóságban szerepe van az etnikumnak is, mások viszont éppen az ellenkezőjét mutatták ki. A mostani tanulmány szerint a fehér férfiakat és az ázsiai nőket taksálják a legmagasabbra.
Az algoritmus adataiból az is kiviláglott, hogy az embereknek elég reális képük van arról, hogy mennyire vonzók.
Ezt abból is le tudják mérni, hogy a vonzóbbak ritkábban válaszolnak az üzenetekre, mint a kevésbé vonzóak. Az adatok arról is "beszélnek", hogy sohasem kell feladni. Azok 21%-a, akik maguknál vonzóbb partnert akarnak, sikerrel járnak.
Szószátyárkodni azonban nem érdemes. Az emberek hajlamosak arra, hogy hosszú üzeneteket küldenek annak, akit meg akarnak hódítani. A válasz azonban nem a hosszúságtól függ. A számok, sajnos, egy szexista sztereotípiát erősítenek meg: érdekes módon a nők esélyeit arra, hogy választ kapjanak, növeli, hogy mennyi pozitívumot tesznek bele üzeneteikbe a másik félről. A Casanova-jelöltek azonban fukarkodnak a dicséretekkel.
A férfiak vonzóságuk csúcsát a kutatás szerint 50 éves korukban érik el, míg a nők 18 évesen tartják magukat a legszebbnek, és onnan kezdve már hanyatlást éreznek.
Azért ez alól is van kivétel. Volt a felmértek között 30 éves, New York-ban élő nő, aki 1500 üzenetet kapott a felmérés ideje alatt, ami azt jelenti, hogy egy hónapon át éjjel-nappal 30 percenként üzent neki valaki. Arról nem szólt a tanulmány, hogy mindez miként befolyásolta a hölgy életét...