Úgy tűnik, Kásler Miklóssal szemben sokan elégedettek az Országos Rehabilitációs Intézettől (OORI) elbocsájtott főigazgató, Cserháti Péter munkájával.
"A Semmelweis Egyetem Dr. Cserháti Péter 2019. október 1-én kelt rektori biztosi feladatkörét kibővíti, és megbízza a Semmelweis Egyetem komplex rehabilitációs fejlesztésével, ami magában foglalja a hazai egészségipari fejlesztési szempontok megvalósítását is" - olvasható a SOTE szerkesztőségünknek eljuttatott közleményében.
Cserháti feladata mindezek mellett a koronavírus-járvány idején a tartós intenzív osztályos kezelés és gépi lélegeztetés kapcsán kialakuló súlyos izomerő veszteség, kognitív és mentális zavarok jelentkezéséből adódó rehabilitáció megszervezése lesz, valamint megfelelő felkészülés a járvány után várhatóan megnövekvő rehabilitációs esetek szakmai szempontok szerint ütemezett ellátására.
Cserhátit arra hivatkozva távolította el az OORI éléről az emberei erőforrások minisztere, hogy az intézet nem teljesítette a Nemzeti Népegészségügyi Központ koronavírus-járvánnyal kapcsolatos utasításait. Eszerint az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézetnek április 15-ére biztosítania kellett volna a koronavírussal megfertőződött betegek számára több mint kétszáz ágyat, de április 10-én még egyetlen sem volt erre a célra az intézetben, és április 16-ára sem ígérte az előírt mennyiség tizedét sem a főigazgató, aki az Emmi közleménye szerint nem gondoskodott az intézetben ellátott rehabilitációs betegek áthelyezéséről.
Az OORI orvosai és ápolói hétfőn a kirúgott főigazgató mellett tüntetést tartottak, később pedig nyílt levélben fordultak Orbán Viktorhoz és Pintér Sándorhoz, hogy bírálják felül Kásler döntését.
Azt mondják, a rehabilitációs intézetből több olyan beteget kell hazaküldeni, akiknek életfontosságú a további rehabilitációja, ezeknél a betegeknél nem lehet másik kórházi beavatkozással helyettesíteni az intézetben folyó szakmai munkát. Ennek ellenére minden utasítást végrehajtottak, az ütemtervnek megfelelően heroikus munkával 233 ágyat szabadítottak fel, ezért a döntést igazságtalannak és megalapozatlannak tartják.
Kép: MTI