Emlékszel még arra a szövegre, ami Facebookon járt körbe néhány éve angol és magyar nyelven is, és arról szólt, hogy a Micikmackó szereplői valójában mind mentális zavarral küzd vagy drogos?

Abban azt írták többek közt, hogy Micimackó kórosan mézfüggő szenvedélybeteg, aki mindent megtesz, hogy hozzájusson a napi adagjához. Képes még a fizikai épségét is kockára tenni, és ha nem kapja meg a napi adagot, gondolkodása lelassul és mély depresszióba zuhan, teljesen alkalmatlanná válik minden társadalmi -közösségi feladat ellátására. Malacka meg dadog, képtelen rendesen fogalmazni. "Fizikai fogyatékossága is van, a növésben erősen visszamaradt." Tigris a poszt szerint megalomániás tévképzetes elmebetegségben szenved,

Füles súlyosan depresszív, "hajlamos az öngyilkosságra, azonban depressziója inkább totális passzív magatartásban mutatkozik meg, folyamatosan retteg az újabb kudarcoktól". Kanga gyermekét egyedül nevelő magyányos szülő, aki kóros tisztaságmániával kompenzál, a gyereke, Zsebibaba pedig elkényeztetett kölyök. Nyuszi meg a poszt szerint agresszív-neurotikus, heves dührohamoktól szenved, Bagoly a tudálékosságával próbálja leplezni a többiek és közte létező generációs szakadékot, a poszt szerint hajlamos a pedofíliára (bár nem magyarázzák, ezt honnan veszik), illetve valószínűleg diszlexiás, Róbert Gida meg skizofrén, ha állatokkal beszélget.

A viccesnek szánt posztokat elég sokan megosztották. Ám akadtak, akik nagyon komolyan veszik azt, hogy a Micimackó című könyv a lelki és szellemi betegségeket írja le. Különböző verziókban Sarah Shea 2000 körül készült leírását vették alapul a posztok - ő annak idején a kanadai orvosszövetség lapjának nyilatkozva fogalmazta meg a szereplők kórisméit, azt, hogy Micimackó kórosan mézfüggő, Tigris betegesen vonzódik a veszélyhez, Nyuszi meg agresszív-neurotikus beteg.

A Snopes most egy rövid Twitter-bejegyzést elemezve járt utána, hogy valóban a mentális zavarokról szól-e a könyv, és tényleg elmebeteg-e az összes szereplő?

Sarah Shea leírását elemezve a Snopes arra a következtetésre jutott, hogy

az alapállítás, amely szerint a Micimackó elmebetegségekről szól, tévhit, és Shea igazából viccelt.

És bár a szerző, A. A. Milne poszttraumás stressz szindrómában szenvedett, miután hazatért az első világháborúból, egészen biztosan nem az volt a szándéka, hogy a könyve karakterei egy-egy mentális zavart testesítsenek meg.



ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!