Ausztrália leghalálosabb állata látogatta meg a mérkőzést, a helyzet valóban veszélyes volt, kígyószakértőt kellett hívni.

Az osztrák Dominic Thiem és az ausztrál James McCabe biztosan nem így képzelte a mérkőzésüket. Ugyanis azt nem egyikük vagy másikuk, hanem egy harmadik fél, egy bizonyos keleti barna kígyó. Ez az elég fantáziátlan nevű állat (bár latinul a lényegesen ronamtikusabb Pseudonaia Textilis nevet viseli) okozza a legtöbb halálos kígyómarást Ausztráliában,

A játékosok éppen az első szett utáni szünetet töltötték, kiderült, a meccset nem lehet folytatni, mert a pályán jelenleg a keleti barna kígyó tartózkodik. Az állatot a pálya egyik sarkában találták meg, egy elektronikai eszközöket tároló résbe csúszott be, megpróbálták esernyővel, illetve egy telefon zseblámpájával kicsalogatni.

Ha érdekli, itt megtekintheti az akciót.

Végül 40 perc után folytatódott a meccs. McCabe-nek 6-2, 5-3-nál három meccslabdája is volt, Thiem végül meg tudta fordítani a mérkőzést, és 2-6, 7-6(4), 6-4-re nyert (ha ez is érdekel valakit).