Több mint négy hónapja a szerdai volt az első nap, amikor egyetlen koronavírusos beteg sem részesült ellátásban az intenzív osztályon Bergamo városában, ahol a járvány során a legtöbb fertőzöttet és halottat regisztrálták Olaszországon belül - számolt be az MTI.
A járványbetegeknek fenntartott bergamói kórházban az utolsó koronavírusos beteget is lekapcsolták szerdán a lélegeztetőgépről. Az első fertőzöttet február 23-án helyezték itt el, amikor Lombardia tartomány területei vesztegzár alá kerültek, és azóta nem volt példa arra, hogy egyetlen Covid-19-beteg sem volt intenzív osztályon.
Az egészségügyi tárca szerda esti adatai szerint Olaszországban az egy nap alatt regisztrált halálos áldozatok száma tizenötre csökkent a korábbi harmincról; a halottak száma elérte a 34 914-et. Az aktív fertőzöttek száma 13 595, közülük már csak 899-en vannak kórházban, 71-en intenzív osztályon. A gyógyultak száma 193 ezer fölé emelkedett. A gyógyultakat és halottakat számolva a diagnosztizált fertőzöttek száma elérte a 242 192-t. Eddig 172 olasz orvos vesztette életét a betegségben.
Koronavírus - Még több hír a témában
Félszáz floridai kórház intenzív osztálya egyszerűen megtelt
- Koronavírus: ezek most a legfontosabb kérdések
- Francia kormányfő: Kizárt egy újabb általános karantén
Lombardiában az utóbbi 24 órában 71 beteget szűrtek ki a korábbi 53 után, 12-en haltak meg, majdnem ugyanannyian, mint egy nappal korábban. Egyes szakértők szerint a gócpontként számon tartott tartományban talán még hónapokig nem nullázódik le a fertőzöttek száma.
A közép-olaszországi Lazio régióban az újonnan kiszűrt 14 fertőzött több mint fele Bangladesből, Brazíliából és Szomáliából utazott be. Szerdán az összes olaszországi repülőtéren feltartóztatták vagy visszafordították a Bangladesből érkezőket.
Az olasz sajtó adatai szerint a járvány miatt 80 ezer esküvő maradt el február óta, ami 15 milliárd euró kiesést jelent az ágazat számára. Évente 200 ezer templomi és polgári esküvőt tartanak Olaszországban, ami egymillió embernek biztosít megélhetést. Munkájukat veszítették esküvőszervezők, fényképészek, fodrászok, sminkesek, valamint a mintegy kétszázmillió euró veszteséggel számoló virágkertészetek számos dolgozója is. Olaszország számít a második legnagyobb európai piacnak a vágott virág értékesítése terén.
Kiemelt kép: PIERO CRUCIATTI/AFP