Egy 2021 januárjában végzett felmérés szerint a felhasználók 92,6 %-a (4,32 milliárd ember) mobiltelefonon keresztül csatlakozik az internethez. Ezért nagyon fontos a megbízható és erős Wi-Fi hálózat. Mindenki szeretné megkímélni magát az idegességtől, amit az internet kapcsolat elvesztése vált ki, például egy fontos meeting előtt, vagy amikor éppen a kedvenc Netflix sorozatunkat nézzük.

Összegyűjtöttünk 7 tippet, ami biztosítani fogja számodra, hogy a Wi-Fi megbízható marad a legszükségesebb helyzetekben is. Próbáld ki, és nem fogod megbánni.

1. Ellenőrizd az internet sebességét.

Mielőtt bármi extrával próbálkoznál, kezdjük az alapokkal. Először is, futtass le egy sebesség tesztet. Ez a legjobb módja, hogy megtudd, megkapod-e azt a sebességet, amiért fizetsz. Hogy a legmegbízhatóbb eredményt kapd, ezeket a lépéseket kell követned:

  • Szerezz egy ethernet kábelt. Ez a leggyakrabban használt kábel vezetékes eszközök csatlakoztatásához.
  • A kábel egyik végét kösd a modemhez, a másikat pedig a PC-hez, vagy laptophoz.
  • Futtasd le a sebesség tesztet.

Ha a mért sebesség nem egyezik a reklámokban ígérettel, keresd fel az internet szolgáltatódat.

Megjegyzés: Vezeték nélküli eszközön is végezhetsz sebesség tesztet, de nem biztos, hogy olyan pontos lesz.

2. Tedd máshová a router-t.

Ahhoz, hogy megfelelő legyen a jel, nagyon fontos, hogy jó helyen legyen a router. Az elsődleges szabály, hogy a ház egy központi helyiségében helyezd el az eszközt úgy, hogy ne legyen az útjában fal, hűtőszekrény, vagy akár egy akvárium stb. Így biztosan erősebb jelet fogsz kapni. Létezik egy olyan alkalmazás is, ami segít megtalálni a legjobb helyet a router számára.

3. Állítsd be az antennákat.

Tegyük fel, hogy 2 antenna van. Hogyan a legjobb beállítani őket? Ha függőlegesen állítod be, akkor a jel horizontálisan terjed. Ha pedig vízszintesen állnak az antennák, akkor az eszköz függőlegesen bocsátja ki a jeleket. Ezért, ha a lakásod egyszintes, a legjobb függőlegesen beállítani az antennákat, ha pedig szeretnéd, hogy a jel az emeletre terjedjen, akkor vízszintesen. Ha mindkét szintet szeretnéd lefedni, akkor a 30 fokos szög az ajánlott.

4. Védd meg a hálózatot a kéretlen felhasználóktól.

Fontos, hogy egy erős jelszót válasszunk a hálózat védelmére. Ha a jelszó túl gyenge, akkor bárki könnyen rácsatlakozhat a Wi-Fi-re. Ha gyenge a jel, lehetséges, hogy éppen a szomszédjaid néznek vele Netflix sorozatokat TV-n és PC-n egyszerre. Egy gyenge jelszó egyszerű számokat tartalmaz, vagy valami hozzád közel álló kifejezést. Egy erős jelszó teljesen megjósolhatatlan. Jó választás például számok és betűk random kombinációja.

5. Csatlakozz le azokkal az eszközökkel, amiket nem használsz.

Nincs szükség betolakodókra, ha a feladatukat elvégzed te magad azzal, hogy túl sok készüléket csatlakoztatsz a hálózatra. a megoldás nagyon egyszerű. Csatlakozz le azokkal az eszközökkel, amiket nem használsz.

6. Modernizáld a router-t.

A router korszerűsítése olyan elengedhetetlen dolog, amit rendszeresen csinálnod kellene. Az új, fejlesztett tulajdonságokkal nemcsak a teljesítményt növelheted, hanem a biztonsági rendszert is erősítheted. Egyes régebbi típusú routereknél el kell látogatnod a weboldalukra, és onnan töltheted le a legújabb frissítéseket. Az újabb típusúakban már van egy beépített gomb a frissítésre.

7. Szerezz be egy új routert vagy hatótávnövelőt.

Ha a fenti tippek mindegyikét kipróbáltad és egyik sem működik, akkor valószínűleg a készülék hibásodott meg, vagy nem megfelelő a te igényeidhez. Minden router különböző, és más-más igényeknek tud eleget tenni. Szerezz be egy számodra megfelelő eszközt.

Neked voltak már problémáid a Wi-Fi jellel? Neked melyik megoldás vált be?

Mi a véleményed?


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!