A franciák minden héten 2-4 órát töltenek a házuk takarításával. A németeknek több mint 3 órára van szükségük. Azonban nem az időtartam az egyetlen különbség. Egyesek nem cserélik le az ágyneműhuzatot hónapokig (ami rendben van), mások pedig minden héten kimossák azokat.
A Bright Side összegyűjtötte azokat a praktikákat, amelyek világszerte segítenek fenntartani a tisztaságot a lakásokban.
1. Észak-Korea
- A maradékot a kukába, vagy a WC-be dobni nem helyénvaló, és nem a lustaság miatt. Ez azért van, mert az ottani mosogatók nem hagyják az ételmaradékokat lefolyni a csövekbe. Egy fém szűrőt helyeznek a lefolyóra, így a maradékok nem tömítik el a csöveket.
- Nem mossák meg külön-külön a kádat, a WC-t és a mosdókagylót, mivel az egész fürdőszobát egyszerre mossák le. Kivisznek mindent, ami nem szabad vizes legyen, például a törölközőket, vagy tisztítószereket. Ezután mindent lespriccelnek egy különleges tisztítószerrel, majd az egészet lemossák. A víz a padlón lévő lefolyón távozik.
2. Németország
- Németországban azok, akik társasházban élnek, saját maguk takarítják az épületet. Meghatározzák, hogy melyik lakáshoz milyen területek tartoznak, amit az ott lakóknak ki kell takarítaniuk.
- Az ország északi részein az a szokás, hogy az ajtóra ragasztott cetlivel jelzik, hogy éppen ki a takarítás felelős.
- Németország a bajnok a szemét szétválogatásában. A különböző anyagból készült szemetet különböző színű kukákba dobják. Az üveget is színek szerint gyűjtik. Például a barna, zöld és átlátszó üvegeket mind különböző helyre dobják ki.
3. Irán
- Az év folyamán az iráni emberek éppen úgy takarítják a házukat, ahogy más országokban. Tavasszal azonban rendeznek egy nagytakarítást, amelyben az egész család részt vesz, még a gyerekek is. Ez a szokás a Nowruz fesztivál része, amit általában március 19. és 21. között tartanak. Ekkor kitisztítják a szőnyegeket, lefestik a falakat, kitakarítják a pincéket és padlásokat. Tehát nagyjából mindent megcsinálnak, amire az év során nem volt idejük
- Minden bútortól, vagy evőeszköztől megszabadulnak, amit régóta nem használnak.
4. Izrael
- Izraelben minden háztartásban két edénykészlet van. Egy a tejtermékekhez, egy a húsokhoz. Az izraeli nők a húsféléket és tejtermékeket két különböző tűzhelyen készítik el. Valamint minden étkezéshez külön terítőt és szalvétát használnak.
- A Pesach (zsidó húsvét) előtt Izraelben nagytakarítást csinálnak. Minden olyan ételt eltávolítanak, amiben van kovász, például a kenyeret.
- A kertes házakban különös módon tisztítják a padlót. Kiöntenek egy vödör vizet, és eloszlatják a padlón. Ezután kiseperik a vizet az ajtón, vagy a fürdőszoba lefolyóján.
5. Spanyolország
- Spanyolországban szinte lehetetlen szőnyeget találni a házakban. Úgy gondolják, hogy a szőnyegek csak összegyűjtik a kórokozókat. Helyette márvánnyal borítják a padlót, mivel azt könnyű tisztán tartani.
- A spanyolok kissé tisztaságmániások, így mindenkit arra kérnek, hogy vegyék le a cipőjüket mielőtt belépnek a házba.
- A felmosót egy spanyol mérnök találta fel. Biztosan egy csempézett padló adta neki az ötletet.
6. Olaszország
- Az olasz nők nagyon szeretik a tisztaságot és a rendet az otthonukban. Minden zuhanyzás, vagy fürdés után kimossák az egész kádat.
- Olyan speciális tartóban lévő illatgyertyákat is elhelyeznek a fürdőszobákban, amelyek nem tudnak tüzet okozni.
- Minden étkezés után felsepernek az asztal alatt.
- A legtöbben minden ruhadarabot kivasalnak, még a zoknikat is.
7. Franciaország
- A franciák gyakran alkalmaznak házvezetőnőket, a bevételüktől függetlenül. Ez különösen igaz az egyedülálló férfiakra.
- Nem használnak sokféle tisztítószert. Általában ecettel mossák le az ablakokat, a mosdókagylókat és más felületeket. Sokkal olcsóbb, és az eredmény lenyűgöző.
Bónusz: Anglia
- Nagy-Britanniában nem cserélik olyan gyakran az ágyneműt. Normálisnak tekinthető, ha havonta csak egyszer vagy még ritkábban kerül sor az ágyneműcserére. Ennek oka nem más, mint a magas páratartalom, ami miatt nehezen száradnak a kiterített dolgok.
- Angliában az az edényeket nem folyó víz alatt mossák meg, hanem álló vízben, mivel ez a módszer sokkal gazdaságosabb.
- Az angolok kevesebbet pórszívóznak, mivel úgy gondolják, hogy országuk eléggé tiszta, ezért nincs szükség minden héten pórszívózni.
Neked mi a kedvenc trükköd a takarításhoz?