Évről évre több száz középiskolás cserediák érkezik hazánkba a világ minden tájáról, hogy 3-11 hónapig ismerkedjen a kultúránkkal, szokásainkkal és nyelvünkkel. Nézzük, miért érdemes befogadni egy vadidegen fiatalt akár a Föld másik feléről is.


A nemzetközi diákcsere-programokat szervező American Field Service (AFS) 2017-ben, több száz fő megkérdezésével elvégzett országos kutatása szerint egyébként a magyarok 86,3 százaléka szívesen vendégül látna egy külföldi cserediákot, és erre sok jó okuk van.

1. Házhoz jön a nyelvgyakorlás

A nyelvtanulás legjobb módja, ha valódi kommunikációra használjuk az idegen nyelvet, például elmagyarázzuk a cserediáknak, hogy mi a lényege a busójárásnak, miért locsolkodunk húsvétkor és miért szeretjük a húsvéti kocsonyát.

A soproni Gregus Gabriella tíz éve fogad cserediákokat az AFS-en keresztül, így élt már náluk ecuadori, ausztrál, thai, hongkongi, török, olasz, amerikai, német és svájci cserediák is. A védőnőként dolgozó Gabriella gyermekei gyakorlatilag a cserediákok mellett nőttek fel, így már 10-12 éves korukban folyékonyan kommunikáltak angolul az eleinte magyarul még nem beszélő külföldiekkel.

Gabriella tapasztalatait megerősíti a budapesti Bangáné Jarecsni Rita is: „A gyerekeim német nemzetiségi iskolába jártak, és a fogadás sokat segített nekik, hogy az iskolában szerzett nyelvtudást alkalmazni tudják a mindennapokban is. Aki szeretné, hogy iskolás gyermeke a biztonságos otthoni környezetben tudjon nyelvet tanulni, annak a cserediák-fogadás kiváló lehetőség.”

Ha kíváncsi vagy a többi okra, lapozz!

<
A cikk folytatódik a következő oldalon
>



ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!