A mosógép az egyik legfontosabb otthoni berendezés. Habár nagyon kényes lehet, és sok törődést igényel. Ha valami rosszul sül el, az alattad lakó szomszéd nem lesz boldog. Nagyon sokszor a mi hibánk, ha egy mosógép tönkremegy, mert nem követtük megfelelően a használati utasításokat.
A Bright Side listát készített azokról a dolgokról, amelyek árthatnak a mosógépednek. Reméljük, hogy az olvasóink követik majd ezeket a szabályokat, és megfelelően használják a mosógépüket. A bónusz részben pedig eláruljuk, hogy mennyi ideig maradhat a mosott ruha a mosógépben.
1. Túl sok mosószert használunk
Sokan azt gondolják, hogy minél több mosószert használnak, annál jobb eredményt fognak elérni. Ez azonban nem igaz. A túl sok mosószer komoly problémákhoz vezethet, például a felesleges hab eltömítheti a szűrőket. Emellett az adagolót is eltömítheti, és így a mosószer el sem jut a ruhákhoz, amik így koszosak maradnak.
2. Táska nélkül mossuk a zoknikat és fehérneműket
Ha egy, a képen látható táskába teszed a zoknikat és a fehérneműket, akkor biztosan nem fog egy darab sem eltűnni a mosás során. Valamint nem fogják apró darabok eltömíteni a szűrőt.
3. Nem tisztítjuk a szűrőt, vagy túl ritkán
A szűrők szerepe nagyon fontos a mosógépekben. Azokat a dolgokat szűrik ki, amiknek nem kellene ott lenniük, mint például a pénzérmék, vagy morzsákat. A szűrőket évente legalább négyszer kellene kitisztítanod, hogy elkerüld a kellemetlen szagokat, és megőrizd a mosógéped épségét.
4. Túl sok ruhát pakolunk a mosógép dobjába
Még ha óriási halomban is áll a szennyes, nem ajánlott teletömni a mosógépet. Először is, a ruhák nem lesznek elég tiszták. Másodszor, ezzel megrövidítjük a mosógép életét. Persze túl kevés ruhadarabot mosni is rossz ötlet, és elég drága is.
Így lenne ideális:
- Pamut és vászon: a dob háromnegyedéig
- Szintetikus anyagok: a dob feléig
- Gyapjú: a dob egyharmadáig
5. Rosszul állítjuk fel a gépet
Sokszor ez is nagy problémákat okozhat. A mosás utolsó szakaszában a dob nagyon gyorsan forog, amitől az egész mosógép rázkódni kezd.
Ezek a leggyakoribb okok, amiért a mosógép rázkódik:
- Nem teljesen egyenes a padló.
- A szállítás miatt behelyezett rögzítő csavarok még mindig a helyükön vannak.
- Vagy a csapágy, vagy a rezgéscsillapító tört el.
6. Olyan mosószereket használunk, amik nem mosógépbe valók
A probléma ott kezdődik, hogy kidobjuk a használati útmutatót miután megvettük a mosógépet. Az útmutatókban leírják, hogy csak a mosógéphez való tisztítószereket használhatunk. A kézi mosószer használata túl sok habot csinál, ami tönkreteheti a gépet.
7. Nem lágy vizet használunk.
Mindannyian tudjuk, hogy a csapvíz nem tesz jót a szervezetünknek. Ezért veszünk vízszűrőket, vagy iszunk palackozott vizet. Nagyon jó, hogy törődünk az egészségünkkel, de a mosógépével ki fog? A kemény víz rontja a mosás minőségét, és vízkő kialakulását okozza. Leellenőrizheted, hogy nálad milyen a víz minősége, egy egyszerű teszt segítségével.
Szükséged lesz egy átlátszó palackra, folyékony szappanra és vízre. A palackot töltsd meg vízzel az egyharmadáig. Adj hozzá egy kevés folyékony szappant, majd zárd be az üveget és rázd össze. Ha a víz tej állagú lesz, és nem marad átlátszó, akkor a víz kemény. Ha pedig a víz átlátszó, és a hab a tetején marad, akkor a víz lágy.
8. Bónusz: 12 óránál tovább nem szabad a gépben hagyni a mosott ruhákat
A szakértők szerint néhány órára a gépben lehet hagyni a ruhákat. A néhány óra azonban nem heteket jelent, hanem 8-12 órát. Azt állítják, hogy ha elég tisztán tartod a mosógépedet, és nyitva hagyod az ajtaját, akkor rossz szagok kialakulása nélkül hagyhatod benne a ruhákat.
Te vétettél már valamilyen mosási hibát?