Ha nem szeretnél lemaradni tartalmainkról, akkor lépj be a Twice.hu exkluzív Facebook csoportjába!

Nemsokára bomlik a dió, lehet marékszámra ropogtatni a még tejes finomságot. Ám kevesen tudják róla, hogy a csonthéjas gyümölcs levele és burka számos betegség ellen nyújt gyógymódot.

Azt szinte mindenki ismeri, mennyire egészséges hajat öblíteni a diólevélből főzött teával - ez egyébként természetes hajfesték is. És biztosan te is hallottad már, hogy a ruhásszekrénybe helyezett szárított diólevél távol tartja a molypillangókat, és elűzi a kellemetlen szagokat.

Azt viszont tudtad, hogy a dió-tea mennyire hatékony például gyomorfájás és cukorbetegség esetén? És azt, hogy mily jó vérhígító? Íme négy csoda-recept, nagyanyáink konyhájából, az emésztőrendszer karbantartására.

1. Dióburok szörp

Remek immunerősítő és gyógyszer a gyomorpanaszokra. Három maréknyi dióburok szükséges az elkészítéséhez - frissen, zölden gyűjtve, apróra felvágva. Ezt 10 percig kell főzni 1 liter vízben, melyhez hozzáadunk 3 szem szegfűszeget. Hagyjuk kihűlni, majd szűrjük le, és oldjunk fel benne 1 kilogramm kristálycukrot. A kapott szörpöt sötét üvegbe öntsük, és naponta három alkalommal vegyünk be egy teáskanállal, a főétkezések után.

2. Zöld dió oldat

Ezzel idén már elkéstünk, viszont jövőre kiváló terv lehet: június végén, július elején kell begyűjteni hozzá a zöld diót, amikor még nincs csonthéja. A diókat rozsdamentes acél késsel, fa vágódeszkán vágjuk négybe, tegyük egy befőttesüvegbe. Adjunk hozzá kristálycukrot, majd zárjuk le az üveget.

Három nap múlva öntsünk hozzá alkoholt: felnőtteknek minden 10 dió után 250 millilitert, gyerekeknek minden 20 dió után 250 millilitert. További két hetet hagyjuk így állni, majd szűrjük le. A kapott oldatot használjuk emésztőrendszeri panaszok, gyomorfájás, hasnyálmirigy-problémák orvoslására. A főétkezések előtt 10 perccel vegyünk be belőle, az adag felnőtteknek 1 evőkanállal, gyerekeknek 1 teáskanállal.

3. Dió-keserű

Kell hozzá 20 darab zöld dió, amit össze kell zúzni, és egy 3 literes üvegbe zárni, alkohollal felöntve. 40 napig, napos helyen kell érlelni, naponta egyszer felrázva. A kapott oldatot végül leszűrjük, és sötét üvegbe zárva, hűtőszekrénybe tároljuk. Rákos daganatok esetén, bélférgek ellen alkalmazzuk. A napi adag felnőttnek 1 evőkanállal, gyereknek 1 teáskanállal.

4. Diólevél-kenőcs

15 gramm apróra vágott diólevélből készítjük, melyet 7 napon át, szobahőmérsékleten érlelünk 100 milliliter napraforgóolajban. Ezt követően, az edényt és a tartalmát gőzfürdő fölött 3 órán át melegítjük, lassú lángon. Gézzel vagy vászonnal leszűrjük a keveréket, hozzáadunk 15 gramm méhviaszt, és további 30 percig gőzfürdőzzük. Ez idő alatt kenőccsé sűrűsödik, melyet sebekre használhatunk.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!